A Belgyógyászati és Hematológiai Klinika két épületét korszerűsítették.
2020. júliusában kezdődtek és 2021. júniusáig tartottak a kivitelezés, amelyek során jelentősen megújult a budapesti Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Hematológiai Klinikája – derül ki az egyetem kommuikációs igazgatóságának híréből. Lapunk a projektről annak kezdetekor is beszámolt, most pedig az átadó kapcsán írhatunk róla. A bruttó 2,2 milliárd forint értékű fejlesztés kormányzati támogatással valósult meg.
A felújítás során a korábbi két klinika összevonásával elkészült korábban részben budai, immár a pesti VIII. kerületi intézmény A épületében
Mindemellett kiépítették a beléptetőrendszereket és a tűzjelzőrendszereket, valamint ágysávokat és orvosigáz-hálózatokat alakítottak ki. Az épületrész új funkciókat is kapott:
19 kórtermet hoztak létre összesen 41 ággyal, valamint egy kúraszerű részleget 18 kezelőszékkel.
Az újonnan létrejövő tágas, komfortos kórtermekben korszerű hematológiai betegellátás folyhat és ide kerül át a Belgyógyászati és Onkológiai Klinika hematológiai betegellátása is.
A B épület részleges építészeti átalakítást kapott,
Emellett többek között megújultak a diagnosztikai egységek és új sejtes, illetve őssejtes laborokat is átadtak.
Merkely Béla rektor a bejárás során kiemelte: Masszi Tamás igazgató kinevezésével határozott profilt kapott a nagy múltú szervezeti egység, ami rendelkezik azzal a funkcióval és struktúrával, ami egy egyetemi klinikához illik.
Kifejtette még:
„Együtt van a nagyszámú beteg és a magas színvonalú betegellátás, a klinikai tudomány a hematológiai és onkológiai betegek, valamint a sejt- és őssejt-terápia terén, valamint az oktatás minden feltétele is adott”
- hozzátéve: a klinika hosszú távon az egyetem hármas egységének komoly bázisa lehet.
Masszi Tamás (aki egyben az egyetem orvostudományi karának dékánhelyettese is) emlékeztetett, hogy a Belyógyászati és Hematológiai Klinika 2020. május 15-ével jött létre a korábbi II. Számú és III. Számú Belgyógyászati Klinika egyesülésével, a változás egyik pozitívuma pedig az volt, hogy a Belső Klinikai Tömb részeivé váltak.
Hangsúlyozta: az épület ugyan idősnek számít, de sikerült egy nagyon korszerű, a betegek számára élhető teret létrehozni.
„A hematológiai betegek rendszerint hosszabb kórházi ellátásra szorulnak, ezért is fontosak a jó minőségű kórtermek”
– mondta el még az igazgató.
Mintegy öt kilométer hosszan épülnek kerékpárutak Zala vármegyében a kis-balatoni régióban.
Az épülettömbök elhelyezkedése kiemelt városképvédelmi jelentőséggel bír; a történeti homlokzatok megőrzik eredeti arculatukat, visszaállítva a régi színezésüket.