A ELTE Márton Áron Szakkollégiumának fejlesztése az Épkar kivitelezésével valósul meg.
Átadták kedden az ELTE Márton Áron Szakkollégium felújított budapesti épületét. Ahogy korábban már beszámoltunk róla a kivitelezést az Épkar Zrt. végezte el.
Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter az egyetemi oktatás fontos elemének nevezte a kollégiumokat, amelyek tanulási, közösségi és művelődési lehetőségeket is nyújtanak. A miniszter felidézte: 2016-ban döntöttek a Márton Áron Szakkollégium egyetemi integrációjáról, az intézmény az ELTE vagyonkezelésébe került, amely meggyőzte a kormányt az intézmény mintegy 15 milliárd forintos felújításáról.
Ennek első elemét adták át kedden, az 5 milliárd forintos beruházás 518 férőhely modernizálását jelentette. A miniszter arra is felhívta a figyelmet, hogy akadálymentesített férőhelyeket is kialakítottak.
Borhy László, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) rektora arról beszélt, hogy a Márton Áron Szakkollégium kollégistáinak többsége budapesti felsőoktatási tanulmányokat folytató hallgató, a szakkollégium munkájával segíti a kisebbségben élő magyarság nemzethez tartozásának tudatát.
Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja azt hangsúlyozta: a kollégium úgy lett megtervezve, ahogy 21. században elképzeljük a kollégiumi szolgáltatásokat.
Hozzátette: az elmúlt években az ELTE összes kollégiumában voltak fejlesztések, nagy részükben gépészeti illetve energetikai felújításokat végeztek, amelyek egyben éves szinten százmilliós megtakarítást jelentenek az intézmény számára, emellett a beruházások környezeti hatásait is fontosnak nevezte.
A Márton Áron Szakkollégiummal összefüggésben azt emelte ki: az intézményben családbarát szobákat is kialakítottak, a beruházás második ütemében a sportolást, a közösségi életet elősegítő fejlesztések lesznek, színpadot is építenek.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.