A tervezési szerződést már aláírták.
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. az uniós közbeszerzési közlönyben közzétette a budapesti Rác fürdő rekostrukciójának tervezéséről szóló eljárás eredményét. A 119 millió forint értékű munkát a Budapesti Építőművészeti Műhely Kft. végezheti el.
A beruházás három teljesítési szakaszt foglal magában:
A tervező feladata továbbá a kivitelezéshez szükséges minden hatósági, szakhatósági és közműszolgáltatói engedély és nyilatkozat beszerzése.
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. honlapján található információk szerint a Rác fürdő helyén már a török kor előtt is állt fürdő. A török hódoltság idején nyolcszögletű kupolacsarnokkal bővített helyet Kis fürdő néven említik, mai nevét a környékre települt szerbekről, rácokról kapta.
1860-ban Heinrich Nepomuk János orvos tulajdonába került, aki barátja, Ybl Miklós tervei alapján a kor színvonalát túlszárnyaló fürdőintézetté alakította át. 1934-ben hivatalosan is gyógyfürdővé nyilvánították, egy év múlva a főváros tulajdonába került. Az épület a II. világháború alatt súlyosan megrongálódott, Ybl bővítése a langyos medence kivételével jórészt megsemmisült.
A háborút követően a fürdőt csak 1965-ben nyitották meg, a ’60-as évek elején történt felújítás során több megmaradt, de sérült épületrészt elbontottak. A nyolcvanas évekre a fürdő állapota egyre romlott. Felújítása 2002-ben már halaszthatatlan volt, ezért bezárták. 2010-re befejeződött a fürdő rekonstrukciója egy szállodarész hozzáépítéssel.
Számos tulajdonosi és jogi vita miatt azonban a fürdő nem nyitott meg, hosszú évek óta zárva tart. Állapota folyamatosan romlott, sőt, veszélyessé vált, ezért az újranyitáshoz elképzelhetetlen a fürdő (újbóli) felújítása.
A tervezési szerződést 2023. február 15-én írták alá a felek.
A derecskei Agroszika régi terve valósult meg a beruházással.
A HelloParks Fóton sikeresen bérbe adta egy újabb logisztikai raktárának 100 százalékát, folyatják a komplexum bővítését.