A szennyvíztisztító telepek kialakítását a Magyar Vakond végzi el.
A Békés megyei Békésszentandrás, Dévaványa és Mezőberény új szennyvíztisztítót és szennyvízszivattyú-állomást kap, valamint a csatornahálózat is bővül a Magyar Vakond Út és Építőipari Kft. munkájával - derül az uniós közbeszerzési tájékoztatóból. A három településen a beruházás összértéke mintegy 5,6 milliárd forint.
Dévaványán a szennyvíztisztító telep hidraulikai kapacitása napi 1 100 köbméter lesz, biológiai kapacitása pedig 10 889 LE (lakosegyenérték).
A helyszínen megvalósul:
Ezenkívül iszapkezelési létesítmények készülnek, felújítják a meglévő szippantott szennyvíz fogadót és a meglévő kezelőépületet, valamint új csurgalékvíz-átemelőt és új gépházat építenek.
A meglévő Dorr-medencét átalakítják tisztított szennyvíz pufferé, és új tisztított szennyvíz átemelőt hoznak létre.
Egy új 1300 méteres szennyvíznyomó vezetéket is építenek, amely közvetlenül a szennyvíztisztító telepre köt be.
Békésszentandráson a szennyvíztisztító telep hidraulikai kapacitása napi 660 köbméter lesz, biológiai kapacitása pedig 5977 LE (lakosegyenérték).
Az érintett helyszínen létrehoznak:
Iszapkezelési létesítményt is építenek, ezenkívül felújítják a meglévő szippantott szennyvíz fogadót és a meglévő kezelő épületet, valamint új csurgalékvíz átemelőt, új gépházat és kezelő épületet húznak fel.
Az új szennyvíznyomó vezeték itt 1050 méter lesz, amely közvetlenül a szennyvíztisztító telepre köt be.
Mezőberényben a szennyvíztisztító telep hidraulikai kapacitása napi 1400 köbméter lesz, biológiai kapacitása pedig 12 450 LE (lakosegyenérték).
A településen megvalósul:
Továbbá új utószűrőt és tisztított szennyvíz átemelőt is építenek.
Iszapkezelési létesítményt építenek, ezenkívül felújítják a meglévő szippantott szennyvíz fogadót és a meglévő kezelő épületet, valamint új csurgalékvíz-átemelőt és új technológiai gépházat húznak fel, valamint a meglévő kezelő épülete felújítják. Új raktárat és műhelyet létesítenek. Az új szennyvíznyomó vezeték itt 1000 méter lesz, amely közvetlenül a szennyvíztisztító telepre köt be.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.
A projekt jelentős fejlesztés, mellyel javult a Győr-Moson-Sopron vármegyei település környezete és az ott élők életminősége.