A Kötiviép'B által végzett kivitelezés nemcsak biztonságosabbá teszi a vidéket, hanem a mezőgazdaság fejlesztéséhez is hozzájárul.
Már többször is beszámoltunk a Csongrád-Csanád vármegyében található Körtvélyesi szivattyútelep projektjéről, melynek célja többek között az, hogy a műtárgy és környezete átépítésével megvédje Hódmezővásárhely térségének lakosságát és mezőgazdasági területeit az árvíz- és belvízveszélytől. Mint megírtuk, a kivitelezést az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) megbízásából a Kötiviép’B Kft. végzi el.
Nemrég az OVF alá tartozó Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (ATIVIZIG) tett közzé kommunikációs csatornáin friss információkat a beruházásáról, mely uniós támogatással, csaknem 3 milliárd forintból valósul meg és a tervezett ütemben halad.
Mint az ATIVIZIG közleményében olvasható, a szivattyútelep gépházának térszín alatti épületelemeinek bontási munkálatai befejeződtek, és a munkagödröt agyagfrakciójú földanyaggal, valamint réteges tömörítéssel visszatöltötték. A szádlemezeket is kihúzták, és a betontörési munkák is elkészültek.
A szivattyú provizórium üzempróbája is lezajlott, még áprilisban, majd szivattyúzást is végeztek, amely során az üzemi szintig csökkentették a víz mértékét.
Ahogy a tájékoztatóból kiderül: a szivattyú által védett oldali műtárgyak építési munkaterének víztelenítéséhez szükséges területelőkészítő munkákkal is elkészültek, és a vákuumkutas talajvízszint csökkentése folyamatos. Mindemellett az útkarbantartási és telephelyrendezési munkák is folyamatosan haladnak.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.