Magyarország és Szlovákia vízipara szorosan összekapcsolódik, a Pureco főtámogatásával platformhoz jutó közös gondolkodás pedig kiváló üzleti lehetőségeket is hozhat.
A klímaváltozásra való felkészülés már megkezdődött, ebben pedig nem csak a vízipari ágazat, de egész környezetünk jövője a tét. Nem véletlen, hogy a találkozó programjának összeállításában kiemelt támogatóként aktívan részt is vett a víziközmű infrastruktúrával és a hozzá szervesen kapcsolódó csapadékvíz-gazdálkodással foglalkozó Pureco Kft.
Rendkívül nagy hatással lesznek az erősödő fenntarthatósági törekvések a vállalatokra, de a teljes ellátási láncra is. Ez pedig láthatóan körvonalazódik az ESG szempontú megfelelőségi elvárásokban. Hiánypótló rendezvényt szervez tehát a Hungarian Water Partnership Nonprofit Kft. (HWP), valamint a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. (CED) 2024. szeptember 19-én a révkomáromi Selye János Egyetemen.
A Magyar-Szlovák Vízipari Szakmai és Üzleti Találkozó – Az ESG pozitív hatása az ágazat jövőjére című fórumot a határon átnyúló ágazati együttműködés erősítésére és a kétoldalú szakmai párbeszéd elősegítésére hozták létre. E kezdeményezés abból a szempontból is egyedi, hogy a vizes ágazatra, víziparra, víziközmű szolgáltatókra és a vállalatok vízbiztonságára vonatkoztatva még nem vizsgálták ilyen eseményen az ESG hatását.
A magyar vízipar és gazdaságfejlesztés aktív nemzetközi szerepvállalásának köszönhetően több mint 100 üzleti partner érkezik majd a kiemelt jelentőségű nemzetközi tanácskozásra: szinte minden vállalat, amely tervezője, beruházója, kivitelezője, üzemeltetője vagy finanszírozója e víziparnak, képviseltetni fogja magát a nagyívű rendezvényen. A program során lehetőségük nyílik az ágazatot érintő tapasztalatcserére, továbbá a vízgazdálkodási kérdések megvitatására, valamint a vízügyi vagy vízipari fejlesztési törekvések áttekintésére a két országot érintően.
A magyar és szlovák nyelven tartandó konferencia napirendre tűzött témái között a tervezői, beruházói, kivitelezői és üzemeltetői tapasztalatcserét, a vízgazdálkodás helyzetértékelését, az ágazatot érintő fejlesztések kérdéseit, valamint a határon átnyúló projektlehetőségeket is felölelik majd az előadások.
Kiemelt kérdéskör lesz a „felelős befektetésekkel” kapcsolatos pénzügyi döntéseket megalapozó környezeti, szociális és irányítási szempontrendszer (ESG), valamint annak hatása a szlovákiai és magyarországi vízipari vállalatok helyzetére.
Végül, de nem utolsósorban, közvetlen üzleti találkozókra (B2B) is sor kerül a rendezvény során, amelynek létrejöttét a főtámogató Pureco mellett a Colas Alterra Zrt., az AVA-stav, ltd. és a Toray Membrane Europe AG is segíti. Szeptember 11-ig még lehet jelentkezni, így mihamarabb regisztráljon és legyen résztvevője a szakmai párbeszédnek!
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.
A projekt jelentős fejlesztés, mellyel javult a Győr-Moson-Sopron vármegyei település környezete és az ott élők életminősége.