Ezúttal sportos oldalát mutatta meg a vállalat: speciális körülmények között futottak a kőbányai pincerendszerben.
Október utolsó napján rendezték meg a Halloween Run elnevezésű futóversenyt a BBU szervezésében, ahol támogatóként és résztvevőként is jelen volt a Magyar Építő Zrt. több munkatársa.
A rendezvényen több mint 1200-an indultak. A Magyar Építő Zrt. kollégái a félmaratonon és az este hat órakor kezdődő, 7 kilométeres távon mérettették meg magukat, köztük Szikszai Zoltán vezérigazgató is.
Kiemelkedő eredménnyel zárt a vállalat első embere: 39 perc 56 másodperces időt futott, és munkatársai is jó idővel teljesítették a kihívást.
A versenyzőknek nem mindennapi élményben lehetett részük; a BBU Szervezőiroda jóvoltából extra élményekkel dúsítva egy különleges földalatti labirintusban, a kőbányai pincerendszerben futhattak, amely egy egykori kőbányából kialakított földalatti tároló és járatrendszer.
A ma nagyrészt kihasználatlan pince valamikor a Dreher Sörgyár raktárhelysége volt. Ilyen terepviszonyok között indulhattak a versenyzők több távon:
A Magyar Építő Zrt. a Halloween Run sporteseményen kívül támogatóként jelen volt a közelmúltban rendezett Kolonics György emlékfutáson is.
Az építőipari vállalat fontos célkitűzése, hogy támogassa az ilyen és ehhez hasonló megmozdulásokat, hiszen
a valódi értékeken alapuló, tudatos életvitel kialakítása többszörösen meghálálja magát: egészséges családokat és egészséges munkavállalókat eredményez.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.