A 20 ezer négyzetméteres csarnokban emberi munkaerő nélkül válik minden eddiginél precízebbé az árukészlet és az árumozgás nyilvántartása.
Zöldmezős beruházásban készült el a SEG Automotive Hungary új raktára Miskolcon. A német Bosch-csoportból nemrég kivált, kínai tulajdonba került SEG Automotive új raktára 20 ezer négyzetméter alapterületű, több mint 18 ezer palettás összkapacitással. Az indítómotorok és generátorok fejlesztésére és gyártására szakosodott nemzetközi cégcsoport közleményben számolt be a részletekről.
A most átadott húszezer négyzetméteres központ mintegy kilenc részterületen támogatja aktívan az indítómotorok és generátorok gyártását az egy kilométer távolságban működő gyár számára. Felépítésére azért volt szükség, mert a régi központot más céggel megosztva használta a vállalat.
Az új központ többek között beltéri GPS-nyomkövető technológiát alkalmaz a beltéri helymeghatározáshoz. A rendszer által a virtuális határsávokon átgördülő alapanyagok automatikusan könyvelődnek a nyilvántartásban. Ezáltal minden korábbinál precízebb lesz az áruk mozgásának nyomon követése, az árukészlet nyilvántartása, raktárkészlet kezelése – emberi beavatkozás nélkül.
Az új logisztikai központ másik újítása az úgynevezett újgenerációs sorellátási mód. Ez a következő 3 órára folyamatosan biztosítják az alap és csomagoló anyagot minimalizálva az üresjáratokat.
A SEG Automotive a világ 16 piacán van jelen, több mint 8 000 alkalmazottat foglalkoztat.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.