Tizennyolc települést érintő, több mint 17 milliárd forintos fejlesztésre kötöttek szerződést a Colas Alterrával, az EuroAszfalttal, a Mészáros és Mészárossal, valamint a Swietelsky-vel.
17,3 milliárd forintos csatornahálózat- és szennyvíztisztító telep fejlesztési munkákról kötött szerződést a Nemzeti Fejlesztési Programiroda Nonprofit Kft. A Környezeti- és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében az észak- és közép-dunántúli térségben megvalósuló beruházások összesen tizennyolc települést érintenek, a kivitelezést négy cég végzi majd el.
A projektet három részre osztották szét. Az első, 6,2 milliárd forintból megvalósuló egységet a Colas Alterra Zrt. kivitelezi Martonvásár, Gyúró, Ráckeresztúr, Tordas, Pincehely, Bátaszék, Báta és Tapolca településeken. A mélyépítő cég feladata összesen közel 40 kilométernyi szennyvízcsatorna hálózat építése:
Ezen kívül Tapolcán új, 2480 lakosegyenértékű (LE) szennyvíztisztító telepet épít majd a Colas Alterra, valamint Bátaszéken, Ráckeresztúron és Tapolcán a meglévő szennyvíztisztító telepeket korszerűsíti.
A szennyvízberuházás második egysége Dunaújváros, Kulcs, Rácalmás, Pusztaszabolcs, Almásfüzitő, Dunaalmás és Neszmély településeket érinti. Itt az M-E 2020 Konzorcium kivitelez 5,83 milliárd forintból, tagjai a Mészáros és Mészáros Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. és az EuroAszfalt Építő és Szolgáltató Kft. Feladatuk több mint 65 kilométernyi szennyvízcsatorna hálózat építése:
Ezen felül új szennyvíztisztító telep épül Dunaalmáson 5089 LE kapacitással, és Pusztaszabolcs meglévő szennyvíztisztító telepe is korszerűsödik.
A projekt harmadik, 5,3 milliárd forintos részét a Swietelsky Magyarország Kft. nyerte el, a fejlesztés Csorna, Bősárkány és Dör településeket érinti. A kivitelezésben megvalósul Bősárkány és Dör szennyvízcsatornázása összesen 16 kilométernyi hálózat lefektetésével és 1115 házi bekötéssel. Fejlesztik továbbá a csornai szennyvíztisztító telepet (ide vezetik majd be a szennyvizet Bősárkányról és Dörről). Erről a fejlesztésről bővebben egy szeptemberi cikkünkben számoltunk be.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.
A projekt jelentős fejlesztés, mellyel javult a Győr-Moson-Sopron vármegyei település környezete és az ott élők életminősége.