A Tatabányán létrejövő állomáson kívül több mint 240 helyszínen végez fejlesztést az E.ON áramszolgáltató, összesen 3,6 milliárd forint értékben.
Torda Balázs, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. régióvezetője a társaság tatabányai székházában tartott szerdai sajtótájékoztatón elmondta, hogy a fejlesztések közül a legnagyobb beruházás a 2,2 milliárd forintos új alállomás létesítése a tatabányai ipari parkban, valamint ehhez kapcsolódva a tatai és a tatabányai ipari park kábelhálózatának átrendezése.
A tatabányai alállomás kivitelezője a budapesti SAG Hungaria Kft. Az állomás és a kapcsolóhálózat építésének befejezése a harmadik negyedév végére várható. A tatai ipari park ellátását 15 kilométer hosszú földkábellel bővítik, a kábelt az M1-es autópálya alatt is át kell vezetni.
Molnárné Rabi Veronika, a tatabányai hálózati üzemvezető hozzátette, hogy Bábolnán, Esztergomban, Nagyigmándon és Táton transzformátor állomásokat, illetve vezetékhálózatokat építenek, mintegy 360 millió forint értékben.
A meglévő hálózatok üzembiztonságának növelésére rekonstrukciós és karbantartási munkákat végeznek többek között Dömösön, a baji és a vértesszőlősi szőlőhegyen. A munkálatok összértéke meghaladja a 240 millió forintot.
Schmidt Csaba (Fidesz-KDNP), Tatabánya polgármestere kiemelte: az áramszolgáltató az önkormányzattal partneri viszonyt kialakítva kezeli a közvilágítást érintő beruházásokat, a kandeláberek festését, illetve cseréjét.
Az E.ON Zrt. tatabányai üzemében közel 5600 kilométernyi hálózat üzemeltetéséről, fejlesztéséről és karbantartásáról gondoskodik, ebből 610 kilométer Tatabányán működik. Az ellátott fogyasztók száma meghaladja a kétszázezret.
Tiszaújvárosban végez zöld beruházást a Mol Petrolkémia.
Az MVM Hálózat több mint 200 kilométeres szakaszon fejleszti áramhálózatát, ennek a projektsorozatnak a részeként feszítették ki a Szentes közelében a Tisza felett 50 méteres magasságban átívelő távvezetéket is.