A Tatabányán létrejövő állomáson kívül több mint 240 helyszínen végez fejlesztést az E.ON áramszolgáltató, összesen 3,6 milliárd forint értékben.
Torda Balázs, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. régióvezetője a társaság tatabányai székházában tartott szerdai sajtótájékoztatón elmondta, hogy a fejlesztések közül a legnagyobb beruházás a 2,2 milliárd forintos új alállomás létesítése a tatabányai ipari parkban, valamint ehhez kapcsolódva a tatai és a tatabányai ipari park kábelhálózatának átrendezése.
A tatabányai alállomás kivitelezője a budapesti SAG Hungaria Kft. Az állomás és a kapcsolóhálózat építésének befejezése a harmadik negyedév végére várható. A tatai ipari park ellátását 15 kilométer hosszú földkábellel bővítik, a kábelt az M1-es autópálya alatt is át kell vezetni.
Molnárné Rabi Veronika, a tatabányai hálózati üzemvezető hozzátette, hogy Bábolnán, Esztergomban, Nagyigmándon és Táton transzformátor állomásokat, illetve vezetékhálózatokat építenek, mintegy 360 millió forint értékben.
A meglévő hálózatok üzembiztonságának növelésére rekonstrukciós és karbantartási munkákat végeznek többek között Dömösön, a baji és a vértesszőlősi szőlőhegyen. A munkálatok összértéke meghaladja a 240 millió forintot.
Schmidt Csaba (Fidesz-KDNP), Tatabánya polgármestere kiemelte: az áramszolgáltató az önkormányzattal partneri viszonyt kialakítva kezeli a közvilágítást érintő beruházásokat, a kandeláberek festését, illetve cseréjét.
Az E.ON Zrt. tatabányai üzemében közel 5600 kilométernyi hálózat üzemeltetéséről, fejlesztéséről és karbantartásáról gondoskodik, ebből 610 kilométer Tatabányán működik. Az ellátott fogyasztók száma meghaladja a kétszázezret.
7000 milliárd forintnyi beruházás indulhat el, többek között új zöld ipari parkokat, hálózati infrastruktúrafejlesztést és geotermiai fejlesztéssorozatot is terveznek hosszú távon. Több száz milliárd forintot szánnak lakossági programokra is.
Naperőművi portfóliója megduplázására készül egy több mint 17 millió eurós fejlesztéssel az Alteo.