A Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság így teszi környezetbaráttá központi irodáját, szivattyútelepeit és más létesítményeit. A beruházást a KEHOP finanszírozza.
Napelemes rendszert épít ki telephelyein a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság. A szervezet a magyar állam és az Európai Unió segítségével megvalósuló beruházáshoz 245 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) pályázatán.
A közbeszerzési értesítőből kiderül, hogy a rendszert négy fő területen építi ki a nyíregyházi Solar-Holding Kft.:
Az igazgatóság keddi közleménye szerint a négy rész összesen 42 helyszínt foglal magába, többek közt 23 szivattyútelepet, 15 árvízvédelmi központot, valamint egy kisebb műhely és egy árvízkapu is benne van a fejlesztésben. A napelemekkel a működéséhez szükséges energiát kívánja megtermelni az igazgatóság.
A központi irodaépület éves fogyasztása várhatóan 150 ezer kilowattóra lesz, ezt két, egymást kiegészítő rendszer termeli majd meg, a további helyszíneken 50 kilovolt amper csatlakozási teljesítmény alatti, háztartási méretű napelemes rendszerek kialakítása a cél. Az összes rendszer által előállított éves energiamennyiség a tervek szerint csaknem 1500 gigajoule lesz, ami jelentős energiaköltség-megtakarítást eredményez.
A napelemes rendszereket várhatóan még az idén telepítik, a munkálatok a befejezési határideje 2018. február 28.
Tiszaújvárosban végez zöld beruházást a Mol Petrolkémia.
Az MVM Hálózat több mint 200 kilométeres szakaszon fejleszti áramhálózatát, ennek a projektsorozatnak a részeként feszítették ki a Szentes közelében a Tisza felett 50 méteres magasságban átívelő távvezetéket is.