A kivitelezők, a tervezők, a megbízók és az építészet meghatározó személyiségei is pályázhatnak.
A Miniszterelnökség pályázatot hirdet a 2016. évi Pro Architectura díj elnyerésére. Az építészetben maradandót alkotók egyénileg és csoportosan is pályázhatnak öt kategóriában: Alkotás, Terv, Építés, Megbízó és Közélet témakörökben.
Az öt tárgykörben legfeljebb tíz díj osztható ki, minden díjazott egymillió forintos pénzjutalomban részesül.
Kik lesznek a győztesek között?
Az Alkotás témakörben olyan, magas minőségével értéket teremtő épülettel, táj- és kertépítészeti, belsőépítészeti alkotással, építészeti installációval lehet pályázni, mely a beadási határidőhöz képest legalább egy éve átadásra került, és azóta folyamatosan használatban van.
Terv kategóriában azok a tervezők - vagy tervezői csapatok – pályázhatnak építészeti, településtervezési, városépítészeti munkáikkal, melyek szemléletükkel magas hozzáadott értéket képviselnek.
Építés tárgykörben az egyes építészeti alkotások megvalósításában résztvevő kivitelező szakember, mester, cég, cégcsoport díjazható, aki a kivitelezés magas minőségével, innovatív, környezettudatos és költséghatékony megoldásokkal teremt követendő jó példát.
Megbízó tárgykörben elismerésben részesülhetnek azok a megbízók, akik környezetük jó gazdájaként teremtettek értéket.
A Közélet témában díjat nyerhetnek azok a kiemelkedő egyéniségek, akik olyan, színvonalas célokat határoznak meg az építészet és a vizuális kultúra terén, amelyek meghatározzák a jövő generációk környezetükhöz való viszonyát. Ebben a kategóriában pályázhatnak építészkritikusok, kurátorok, oktatók és mindazok, akik bármilyen módon hozzájárulnak Magyarország épített környezetének formálásához.
Szeptember közepéig várják a pályázatokat
A formai követelményekről és a további tudnivalókról a Pro Architectura díj weboldalán lehet tájékozódni, a pályázatok ide tölthetőek fel szeptember 2. éjféltől.
A pályázat benyújtásának (elektronikus feltöltésének) határideje 2016. szeptember 14. éjfél. A díj átadására 2016 októberében, az Építészet Világnapján kerül sor. A pályázat szakmai támogatója a Lechner Tudásközpont.
Egy 2,5 köbméteres kényszer-keverővel, továbbá négy, egyenként 100 tonnás cementsilóval bővült a gyártási kapacitás.
Az MVM Hálózat több mint 200 kilométeres szakaszon fejleszti áramhálózatát, ennek a projektsorozatnak a részeként feszítették ki a Szentes közelében a Tisza felett 50 méteres magasságban átívelő távvezetéket is.