A májusi 35 százalékos bővüléssel az idei legnagyobb havi növekedését produkálta az ágazat. A hó végi szerződésállomány megduplázódott, az új szerződések volumene másfélszeresére nőtt.
A ksh.hu jelentése szerint 2017 májusában az építőipari termelés volumene 35,4%-kal haladta meg az egy évvel korábbi, alacsony bázist. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján májusban az építőipar termelése 7,5%-kal bővült az előző hónaphoz képest.
Az év első öt hónapjában az előző év azonos időszakához képest a termelés volumene 26,9%-kal bővült. Idén eddig minden hónapban kétszámjegyű növekedést mértek az ágazatban, sorrendben 16,7, 19,6, 33,3, 23,9 és 35,4 százalék volt a bővülés mértéke.
Az építőipar májusi kibocsájtása folyó áron 202 milliárd forint volt. Tavaly szeptemberben és decemberben lépte túl az ágazat a 200 milliárdos határt, amit általában csak az év második felében szokott meghaladni a havi termelése.
Májusban mindkét építményfőcsoport termelése emelkedett: az épületek építéséé 27,2, az egyéb építményeké 46,7%-kal. Az épületek építésének növekedése májusban is elsősorban az ipari és raktárépületek, kisebb mértékben a sportlétesítmények és oktatási épületek építésének az eredménye. Az egyéb építmények esetében a termelés – az alacsony bázis mellett – út- és vasútépítési munkák következtében bővült.
A megkötött új szerződések volumene az előző évihez képest 53,2%-kal emelkedett. Ezen belül a két építményfőcsoport ellentétesen változott: az épületek építésére kötött szerződéseké 12,0%-kal csökkent, az egyéb építmények építésére vonatkozóké 99,5%-kal nőtt. Az egyéb építmények esetében bekövetkezett növekedés sportlétesítményekre, valamint közlekedési infrastruktúra fejlesztésére kötött szerződések eredménye.
Az építőipari vállalkozások hó végi szerződésállományának volumene május végén 94,3%-kal meghaladta az egy évvel korábbi, alacsony bázist. Ezen belül az épületek építésére vonatkozó szerződések volumene 38,5, az egyéb építményeké pedig 132,0%-kal magasabb volt, mint egy évvel korábban.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.