Egy tíz éve üres épületet alakított át a szegedi Axill Kft., a pár év alatt létrejött 6000 új munkahely miatt gyorsan megtérül a beruházás.
Oroszlányban a korábbi Béke Szállóból 270 ágyas korszerű munkásszállót alakított ki 660 millió forintos beruházással a szegedi Axill Kft., mely építőipari cégként elsősorban ingatlanfejlesztéssel foglalkozik.
A szálló vezetője, Gál Tamás tájékoztatása szerint az épületet kívülről és belülről teljesen felújították. A korábban is szállóként használt részben 2 és 3 ágyas szobákat alakítottak ki. Az ingatlan volt éttermi részében 2 ágyas apartmanok kaptak helyet.
A szálló nyitott az egyéni munkavállalók számára, valamint szerződéses szállásként szolgálhat a környék nagyvállalatainak. „Egy hónapon belül teljes kihasználtsággal üzemelhet az épület” - ismertette az intézmény vezetője.
A Béke Szállót 2017-ben vásárolta meg az Axill Kft. az oroszlányi önkormányzat ingatlankezelőjétől, miután a város próbált hitelt felvenni az ingatlan felújítására, de a kölcsönre nem kaptak engedélyt a kormánytól.
A beruházó cég ügyvezetője, Illéssy Attila korábban arról tájékoztatott, hogy számításaik szerint az oroszlányi ipari park növekvő munkaerő-igényére alapozva a 260 ágyas szálló megépítése tíz évnél hamarabb megtérül.
A húszezer lakosú Oroszlány ipari parkjában néhány év alatt 6000 új munkahely jött létre és a városban gyakorlatilag elfogytak a bérelhető, illetve megvásárolható lakások. Az ipari parkban 24 vállalat tevékenykedik, 2015 végéig összesen közel 130 milliárd forintos beruházást hajtottak végre. A cégek összesített éves nettó árbevétele elérte 238 milliárd forintot.
Az itt működő vállalkozások előrejelzése szerint 2020-ig az üzemcsarnokok és egyéb kiszolgáló épületek területét közel 40 ezer négyzetméterrel bővítenék és legalább 1550 új munkahelyet hoznának létre.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.