A projektben szerepet vállal a Market, a Bohn, a ZÁÉV és a Magyar Építő, valamint az Óbuda-Újlak Zrt. is.
Az International Property Awardson elnyert World’s Best Architecture különdíj után most a II. Építészeti Nemzeti Szalon közönségdíját is megkapta az új Néprajzi Múzeum.
A Liget Budapest Projekt keretében megvalósuló új Néprajzi Múzeum épületének tervéért Ferencz Marcel Ybl- és Pro Architectura-díjas építész és csapata, a Napur Architect Építészeti Iroda nyerte el a közönségdíjat.
A projektben több jelentős hazai építőipari cég is szerepet vállal:
Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója kihangsúlyozta, hogy a múzeum tervezésére meghívásos, nemzetközi tervpályázatot hirdettek, amelyen olyan világhírű építészek szálltak ringbe, mint a Pritzker-díjas Zaha Hadid, a Bernard Tschumi Architects, a BIG vagy a szintén Pritzker-díjas Rem Koolhaas.
A világszínvonalú mezőnyből a nemzetközi zsűri egyhangú döntésével a magyar terv, a Napur Architect pályaműve lett a győztes, amely egy rendkívül egyedien megfogalmazott, különleges kapuként vonzza majd a látogatókat a Ligetbe.
"Erre a helyszínre nem lehetett klasszikus házat rajzolni. Olyan közösségi teret terveztem, amely a 21. századi város élhetővé tételének kihívásaira ad válasz, amely idevonzza a közönséget és ezzel önkéntelenül bevezeti a kultúra birodalmába"
- mondta a közönségdíj kapcsán Ferencz Marcel építész.
Az összegzés felidézi, hogy a Liget Budapest Projekt keretében megvalósuló épület a világ legjobb középülete díjat, valamint a World's Best Architecture kitüntetést nyerte el decemberben a világ egyik legrangosabb ingatlanszakmai nemzetközi versenyén, az International Property Awardson. Ezzel először lett magyar középület a világ legjobbja a nyolcvan nemzetközi szakemberből álló zsűri döntése értelmében.
A 2017 vége óta zajló kivitelezésnek jelenleg a mélyépítési szakasza zajlik, a cölöpözési munkálatokat követően az alaplemez és a szigetelés kialakítása van folyamatban, majd megkezdődik a magasépítés. Az épület 2020 végére már szerkezetkész állapotban lesz.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.