A 40. Nemzetközi Építőipari Szakkiállítás (Construma) alkalmából lapunk munkatársai is csatlakoztak az érdeklődőknek tartott, vezetett szakmai épületbejáráshoz.
A KÉSZ Csoport tagja, a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. generálkivitelezésével újult meg és vált a modern Budapesthez méltó kiállítóközponttá a Hungexpo, melyet 2021 őszén mutattak be először a sajtó képviselőinek. A nagyszabású beruházás során a fővárosi rendezvényközpont területén:
Az idén április 6. és 10. között megrendezett Construma kiállítás során két alkalommal is a KÉSZ Csoport és a tervező Finta Stúdió szakembereinek vezetésével mutatták be az érdeklődőknek az F1 pavilon elnevezésű fogadóépületet és a CK jelzésű nagyszabású konferenciaközpontot.
A jelentős számú érdeklődőből összeálló csoport lehetőséget kapott arra, hogy betekintést nyerjen a színfalak mögé. Olyan helyszínekre juthattak be, mint például az F1 épület gépudvara, ahol a látogatók megtekinthették a gépekkel telepített „fánk”-ot, melyek hétköznapi esetben nem elérhetők a látogatók számára.
A KÉSZ Csoport képviseletében Kovácsik Tamás (projektigazgató) és Pintér Szabina (projektvezető), a Finta Stúdiótól pedig Péter Gábor, Dóczé Péter és Magyar Mária mutatta be a két innovatív és minden szempontból korszerű felépített épületet. A szakmai körbevezetés sok érdeklődőt vonzott, a mintegy 30-40 fős társaság elsőként a fogadóépülethez sétált át. Itt Dóczé Péter tartott - az épületet kívülről és belülről bemutatva - mozgó előadást.
Mint szavaiból kiderült, a „háromlábú” épület triszkelion alakú formája organikus, kortárs építészeti elemként köszönti az érkezőket. Kiderült még: a környezethez illeszkedő organikus épületformát úgy hozták létre, hogy a park fáit megkerülték, megóvták. Fontos feladat volt a látogatók mozgási irányának, terelésének megtervezése úgy, hogy a ház akár két rendezvényt is kiszolgálhasson egyszerre.
A fogadóépület tartószerkezete egy homlokzati acélvázból és egy belső pontokon megtámasztott, vasbeton merevítő falakkal gyámolított síklemez födémrendszerből áll – a szerkezet belső acélelemeit a KÉSZ Csoport saját szabadalom alapján gyártotta. Az épület formavilágága a szoftveresen megtervezett, stabilitást biztosító belső struktúrákban is visszaköszön.
A kétszintes épület mintegy 80 százalékban acél lépcsőjén az emeleti konferenciaterembe is ellátogathattak a csoport tagjai, majd ezt követően átvonultak a részben korábbi épületelemek jelentős átalakításával, részben pedig teljesen újonnan felépített elemekből álló CK1-es épülethez, mely összesen több, mint 22 ezer négyzetméter alapterületű: itt az átalakított épületrész alapterülete: 5252 m2, az új hozzáépített épületrész pedig 17193 m2.
A hatalmas épület többek között:
Itt az előadást Péter Gábor vezette, aki az érdeklődők minden kérdésére szívesen és részletesen válaszolt. A résztvevők számára különösen érdekes volt a gálaterem, melynek mozgó padlórendszere Magyarországon egyedi, és a GÉPBÉR-Színpad megoldását dicséri: a széksorok lehetnek teljesen síkban vagy gombnyomásra emelkedő nézőtérré alakulnak. Egy gombnyomásra mintegy 10 perc alatt teljesen eltűnnek, a székeket szó szerint elnyeli a föld, melyik ugyan ilyen sebességgel képesek visszaalakulni eredeti formájukba.
Az egy évig érvényes igazolás a SZABADICS Cégcsoportot a leginkább előremutató vállalatok közé emeli.
Az építőipari ágazat területeinek, technológiáinak megismertetését, valamint a gyakorlati tapasztalatszerzést helyezte fókuszba több hetes nyári gyakornoki programjában a SWIETELSKY Magyarország.