Az Andrássy úti műemlék védelem alatt álló, neoreneszánsz-eklektikus stílusú társasházat a kulturális örökségének megőrzésével újították fel.
Idén 13. alkalommal osztották ki a Real Estate Awards díjakat. Az ingatlanpiac meghatározó eseményét 2023. február 23-án rendezték meg a fővárosi Pesti Vigadóban. A megmérettetésre idén is jelentős számban érkeztek nevezések: ingatlanfejlesztések, projektek, vállalatok és szakemberek. Az elismeréseket 12 főkategóriában és hat alkategóriában adták át.
Az Év Lakóingatlan Fejlesztése alkategória győztese a Bayer Construct Zrt. beruházásában és kivitelezésében megújult A47 értékmentő beruházás lett. Budapest népszerű sugárútján, az Andrássy úton, az Oktogon közvetlen szomszédságában egyedi védettség alatt álló neoreneszánsz-eklektikus műemlék lakóépület született újjá.
A műemléki épületrészek restaurálását követően a Bayer 13 db prémium kategóriás lakóingatlant, két kereskedelmi egységet és egy vendéglátóhelyet alakított ki.
A kivitelezés folyamatáról, a szerkezetkész állapot idején lapunk is beszámolt. Cikkünkben fotógalériát is bemutattunk az épület gyönyörű tereiről, díszítéseiről és a munkálatokról.
A tetőszerkezetet elbontották, helyén új tetőtéri beépítés készült. Az épület régi szerkezetét nagyrészt megtartották, de több területen is megerősítésre, illetve anyagcserére volt szükség.
Az A47 különösen értékes része a kapualj és a főlépcsőház, ahol a belső terekben neoreneszánsz díszfestés jelenik meg.
A kivitelező Bayer Construct Zrt. nagy hangsúlyt fektetett a műemléki épületrészek és terek védelmére, a szomszédos épületek állagmegóvására, valamint a kiváló minőségű restaurátori munkálatokra.
Az épület belső udvara a Liszt Ferenc tér lugasos hangulatát idézi növényzetével. A lakásokban többféle hőleadó rendszer is kialakításra kerül, felületfűtési-hűtési, padlófűtési, illetve fan-coil rendszer biztosítja a kívánt hőmérsékletet az egyes helyiségekben.
A sarokház 1878 és 1880 között épült, a bérpalotában a tulajdonoson kívül több tudós és vagyonos polgár is élt a XIX. és a XX. században. Az épület korábban a Világ című művészeti lap szerkesztőségének és kiadóhivatalának, valamint a Magyar Hírlap Rt-nek is otthont adott. Az A47 földszintjén működő egykori Palermo kávéház pedig a korszak irodalmi nagyságainak – Ady Endre, Molnár Ferenc – kedvelt helye volt.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.