A MOL Campus generálkivitelezésének irányítása különleges műszaki megoldásokat, látásmódot és szervezőkészséget követelt meg.
Wolf András nyerte el az Év Projektmenedzsere Díjat a MOL Campus generálkivitelezésének irányításáért. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese több mint 50 fős generálkivitelező csapatot vezetett a munkák során. A 2022. őszén átadott, 143 méter magas toronyház Magyarország legmagasabb épületeként jött létre: a tervezési és építési kihívásokról, valamint a közel egy éves üzemeltetés tapasztalatairól nemrég számoltunk be egy részletes elemzésben.
A november 8-i átadóról beszámoló közlemény kiemelte, az épület több mint 25.000 négyzetméter homlokzati felülettel és teljesen egyedi térformálással, illetve belsőépítészeti kialakítással jött létre. A kivitelezés különleges műszaki megoldásokat, látásmódot és szervezőkészséget követelt meg.
Az átadón Wolf András kiemelte, hogy projektmenedzserként a célja a különböző személyiségű csoporttagokat egy koherens csapattá kovácsolni. Elmondta, hogy fontos számára az eredmény, és az odavezető út teszi igazán izgalmassá a projektet. „Egy projektmenedzsernek gyorsan kell kezelnie a váratlan helyzeteket, és tudnia kell a partner és a szponzor fejével gondolkodni” – hanghsúlyozta.
Az eseményen különdíjat kapott Molnár Ákos András, a PriceWaterHouseCooper Magyarország Kft. vezető menedzsere, a thyssenkrupp budapesti fejlesztőközpontjában zajló agilis transzformáció támogatásáért. A projektben a fő kihívást az jelentette, hogy a projektmenedzsment módszertan változásával szervezeti változásokat is kellett menedzselni, ráadásul igen szoros határidővel.
A Projektmenedzsment Világnapjához kapcsolódva idén már 23. alkalommal díjazta a szakma legjobbjait a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla. A közleményben hangoztatják, napjainkban a projektmenedzsment szakma kiemelkedő fontossággal bír a vállalatok és szervezetek életében, kiemelten fontos a siker és hatékonyság szempontjából. Az Év Projektmenedzsere Díj célja, hogy reflektorfénybe állítsa a példaértékű szakmai eredményeket, sikeres életutakat, ezáltal a a projektmenedzsment kultúra fejlődését kívánja erősíteni.
Az Év Projektmenedzsere díj szervezője a projektmenedzsment szakmai szervezetek közösségének képviselőiből alakult Projektmenedzsment Kiválóság Tábla, amelynek tagjai:
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.