Az MVM Hálózat több mint 200 kilométeres szakaszon fejleszti áramhálózatát, ennek a projektsorozatnak a részeként feszítették ki a Szentes közelében a Tisza felett 50 méteres magasságban átívelő távvezetéket is.
Az MVM 2182 km hosszú nagyfeszültségű hálózatának 10 százalékán végez kapacitásnövelő sodrony- és szigetelőcserét, távvezetéki rekonstrukciót, illetve épít új vezetéket - derül ki az MVM Hálózat honlapján közzétett tájékoztatóból. Ezzel az Északkelet-Magyarországtól a Dél-Alföldig húzódó nagyfeszültségű MVM-áramhálózat több mint 200 kilométeren újul meg. Ennek egyik leglátványosabb eleme a Csongrád és Szentes között a Tisza felett már átfeszített új távvezeték.
Mint írják, az MVM Démász Áramhálózati Kft. villamosenergia-hálózatának 5,3 milliárd forintból újul meg a Csongrád és Szentes közötti szakaszon: a társaság jelenleg zajló legjelentősebb nagyfeszültségű hálózatépítési beruházásának keretében 16,8 km hosszú szakaszon épül egy 132 kV-os távvezeték.
Ezáltal nemcsak a régióban élők energiaellátását teszik biztonságosabbá és fenntarthatóbbá, hanem az elvégzett munka eredményeként bővül a kapacitás is, így további felhasználók tudnak csatlakozni a hálózatra, ezzel pedig kiszolgálható a növekvő energiaigény is.
Kiemelik: a projekt különlegessége abban rejlik, hogy a nagyfeszültségű vezeték egy szakasza a Tisza árterében, illetve a folyó felett húzódik, ezért a kivitelezés a megszokottnál komolyabb kihívásokkal járt.
A beruházás során számolni kellett a koratavaszi áradásokkal, továbbá az ártérben található oszlopalapok építése során az MVM az alapokat a szokásosnál szigorúbb előírások szerint az ár-, és belvíz veszély miatt a földfelszíntől számolva legalább 7 méteres magasságig kiemelve építette meg.
A beruházás következő fázisaként történt meg Szentes közelében a távvezeték látványos átfeszítése a Tisza felett. Az MVM Démász megrendelésére az MVM Xpert munkatársai előkötelek segítségével húzták át a távvezetéki sodronyokat a folyó jobb és bal partján, egymással szemben felállított két tartóoszlop közé, így a nagyfeszültségű távvezeték már 50 méteres magasságban húzódik a Tisza felett.
Mint írják, a társaság a távvezetékhez szükséges 61 tartóoszlop felállítását követően kezdte meg a jelentős átviteli kapacitású, magas hőmérsékleten üzemeltethető sodronyok felhelyezését.
A projektben jelenleg is zajlik a szentesi alállomás műszaki fejlesztése, ezzel pedig a meglévő vezetékek mellett újak befogadására is alkalmassá válik az alállomás.
A várhatóan 2024 végén elkészülő hálózatfejlesztésre elsősorban szegedi és kecskeméti ipari létesítmények új, illetve jelentősen megnövekedett energiaigénye, valamint a térségben a következő évek során létesülő közel húsz napelempark hálózatra csatlakozása miatt van szükség.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.