Magyarország legnépszerűbb közösségi sporteseményén közel 18 óra alatt teljesítette a dunántúli központú építőipari cég csapata a távot 761 céges csapatból a 48. helyen érkeztek a célba.
Az NN Ultrabalaton közösségi futóversenye immár fogalommá vált hazánkban. A 2025-ben 19. alkalommal megrendezett, a Balaton körbefutását csapatokban, szakaszokra osztva, vagy egyénileg is lehetővé tevő, mindenképpen óriási erőfeszítést igénylő eseményről most a Szabadics Zrt. 12 fős résztvevői stábjának tapasztalatait bemutatva tudunk beszámolni. Munkatársaink fotókat és videót is készítettek a helyszínen.
Meg kell jegyezni: az egykörös verseny egyben
Közép-Európa legnépszerűbb futóversenye is. A cél a balatonfüredi versenyközpontból, nyugat felé indulva megkerülni a Balatont. Ennek során a váltók autókkal követik a versenyzőket és mindenki az előre számára kijelölt szakasz elején csatlakozik be. Kerékpárral is lehet teljesíteni a távot.
Nem az első alkalommal írunk a több, mint 200 km hosszú ultrafutó versenyről, tavaly is a Szabadics Zrt. – akkor először induló – csapatának köszönhetően tudtunk a helyszínre látogatni. Most az eseményről a versenyen is részt vevő Szabadics Roland operatív igazgató, valamint Varga Izabella Luca marketing és kommunikációs munkatárs tájékoztatták a magyarepitok.hu-t.
Mint megtudtuk, az országos ágazatban meghatározó szerepet betöltő zalai központú cég csapata végül elért közel 18 órás meggyőző szintideje (mely nem mellesleg a 761 induló céges csapatból az előkelő 48. hely megszerzését jelentette) ellenére is elsősorban a csapatépítés céljából indult el az Ultrabalatonon. Itt együtt szurkolhattak, támogathatták egymást és jól is érezték magukat.
Mindemellett miután tavaly kipróbálták magukat, idén már jobban a versenyélményre is főkuszáltak a teljesítés mellett. „Nem csak a kör teljesítésére törekedtünk, hanem a minél jobb eredmény elérésére is, miközben a csapat összefogása és együttműködése kiemelkedő volt, erős kapcsolat alakult ki közöttünk.”
– tudtuk meg Szabadics Rolandtól.
A SZABADICS Run elnevezésű csapat eredetileg 13 fős lett volna, azonban sajnálatos módon egy sérülés miatt 12 fővel indulhattak végül. A csapattagok felkészültségi szintje különböző volt: a Szabadics RUN egyszerre állt gyakorlott sportolókból és hobbifutókból, illetve több generáció is képviseltette magát az egészen fiataltól a sokat tapasztaltig. „Külön öröm, hogy a csapattagok közül egy fő kivételével mindenki saját kolléga, de a kivétel is egy kollégánk férje volt. A tavalyi csapathoz képest csupán pár kolléga cserélődött ki idénre, akik behozták a közösbe a saját új lendületüket” – emelte ki az operatív igazgató.
„Nagy előnynek bizonyult, hogy már javarészt kiismertük a szakaszok tulajdonságait, jellemzőit. Így volt lehetőségünk azokat úgy felosztani előre, hogy minden csapattagnak a képességeihez mérten jusson táv” – derült ki a tavalyi tapasztalatok felhasználása iránt érdeklődő kérdésünkre adott válaszból. Szabadics Roland hozzátette: egyáltalán nem mindegy mennyire sík, vagy éppen emelkedő egy adott szakasz, erre a logisztikánál figyelni kellett, ugyanúgy mint arra, hogy ki szeretne bevállalni futását az éjszakai sötétben.
„Miközben mindenki önállóan készült a versenyre, az esemény előtt számos meetingre sor került, amiken felosztottuk a szakaszokat, megbeszéltük mindenki igényeit” – hangsúlyozta még Szabadics Roland. „Előzetesen mindenki megadta, hogy hány kilométert szeretne futni a Balaton körül és azalapján igyekeztünk arányosan felosztani a szakaszokat. Mindenki eldönthette azt is, hogy egyben vagy több részben szeretné lefutni a kitűzött kilométereit” – összegezte a sikerhez vezető rugalmas hozzáállást.
A felkészülést követően magáról a versenyről érdeklődtünk és itt pontos adatokat kaptunk.
„Idén 18 óra 23 perc alatt sikerült teljesíteni a távot, tavaly pedig 19 óra 18 perc alatt, így büszkén kijelenthetjük, hogy majdnem 1 órát sikerült javítanunk a tavalyi eredményen. Úgy gondolom mindenki túlszárnyalta magát és szinte kivétel nélkül mindenki hozott értékes perceket a szintidőnkhöz.”
A kihívások közül ismét az éjszakai szakaszokat és a logisztikai megszervezését emelték ki informátoraink, hozzátéve: a csapatsiker annak is köszönhető, hogy ezeket a megmérettetéseket is sikeresen megoldották.
„Nagyon jó élményekkel és egy emlékezetes kalanddal térhettünk haza az Ultrabalatonról - és egyben rengeteg új motivációval is a jövő évre. Ezeket az élményeket nem felejtjük el: ahogy halad az idő, egymásra épülnek és egy egyre szorosabb köteléket hoznak létre a kollégák között”
– foglalta össze végszóként az operatív igazgató, majd külön kiemelte: „Nagyon szépen köszönjük azoknak a családtagoknak, kollégáknak, barátoknak, akik támogattak minket és szurkoltak értünk, hatalmas erőt adott ez nekünk!”
Szabadics Roland egy idézetet is hozott a beszélgetésre: „Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!” emlékeztett, majd meg is magyarázta, miért emelte mindezt ki: „Mi messzire akartunk jutni, az idézetemben szereplő ’mások’ pedig azok a fantasztikus kollégák akikkel ez a cél egyértelműen sikerült. Jövőre folytatjuk még nagyobb célokkal!”
Az MKIF munkájával szeptemberben új sebességre kapcsol a most megalapozott munka.
A rangos elismerés újabb bizonyítéka annak, hogy a kiemelkedően sikeres 2023-as budapesti atlétikai világbajnokságnak otthont adó létesítmény nem csupán sporttörténelmi, hanem építészeti szempontból is világszínvonalú alkotás.