A Kötiviép 3,5 milliárdos beruházásban rekonstruálja a tiszalöki vízlépcsőt, mely biztosítja az Alföld főcsatornáinak vízellátását.
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság kihirdette a tiszalöki vízlépcső és hajózsilip rekonstrukciójának kivitelezőjét. A nettó 3,5 milliárd forintos rekonstrukciót a Kötiviép B Közép-Tisza Vidéki Vízépítő és Telekommunikációs Kft. végzi el.
A fejlesztés célja a vízlépcső, mint kiemelt jelentőségű nagyműtárgy rekonstrukciója, amelynek révén a vízkészletekkel való gazdálkodás feltételei javulnak.
Az 1950-es években felépített tiszalöki létesítmény az energiatermelés mellett duzzasztóműként is működik. A duzzasztómű építését az indokolta, hogy a Tisza szabályozása után a víz jóval gyorsabb lefolyása miatt időnként aszályok sújtották a mezőgazdaságot. A létesítmény másik kiemelt feladata biztosítani az Alföldet öntöző és ivóvízzel ellátó Nyugati és a Keleti főcsatorna friss vízellátását. Utóbbi adja Debrecen ivóvízkészletének jelentős részét.
A mostani fejlesztés tartalmazza
Tiszalökön a vízlépcső mellett egy másik jelentős fejlesztés is zajlik, az A-Híd újítja meg a tiszai hajók karbantartását biztosító sólyateret.
A lezúduló csapadék elvezetését úgy kellett megvalósítani, hogy a vízelvezető rendszer ne vonja el a figyelmet a fő látványosságról, azaz a falba vésett városnevekről.
Egyre összetettebb vízelvezetési koncepcióra és megoldásokra van szükség a mind inkább szélsőséges időjárási körülmények miatt. Az esővíz átmeneti tárolása és ellenőrzött módon történő elvezetése olyan kihívást jelent, amelyhez megbízható partnerre van szükség. Az ACO pontosan az ilyen feladatokhoz fejlesztette ki a Stormbrixx rendszert, amely az igényeknek megfelelően rugalmas és nagy teljesítményű is egyszerre. Több év fejlesztési munka eredményeként a Stormbrixx HD, illetve SD változata minden alkalmazást lefed.
560 millió forintból megvalósuló rehabilitációt végez a SWIETELSKY a Bezerédi Duna-ágon, a dávodi Földvári-tónál és a karapancsai erdei tavaknál.