A legnagyobb magyar szellemiségét képviselő Gróf Széchenyi Család Alapítvány huszonkét gyereknek szervezett már második alkalommal egyhetes nyári programot.
A Magyar Nemzeti Múzeumban pénteken került sor a Gróf Széchenyi Család Alapítvány által rendezett II. Széchenyi tábor záróünnepségére. Az egyhetes programban július 2-től idén is 22 gyerek vehetett részt egy pályázat alapján. Az alapítvány célja a táborral, hogy megőrizzék és tovább vigyék a Széchenyi névhez méltó értékrendet, eszmeiséget és nemzeti kulturális örökséget.
Széchenyi Tímea, az alapítvány kuratóriumi elnöke a záróünnepségen elmondta, hogy remekül érezték magukat a tábor színes programjai során, és rengeteget beszélgettek a Széchenyi örökségről, amiből a gyerekek nagyon sokat tanultak. A tábor egyik fénypontja a dunai hajózás volt. Megköszönte a támogatóknak, hogy a tavalyi nagycenki táborozás után idén is létrejöhetett a rendezvény, ezúttal Budapesten. Hozzátette: jövőre még több gyereket szeretnének elhozni.
Dombóvári Éva, az A-Híd Zrt. marketing és PR vezetője kiemelte, hogy a cég a kezdetektől fogva támogatja az alapítványt és az általuk szervezett gyerektábort. Az anyagi hozzájárulás mellett azonban ezúttal minden táborozónak ajándékcsomagot is készítettek. Dombóvári Éva bemutatta a csomagban található, A budapesti Duna-hidak című könyvet, amely kereskedelmi forgalomban nem kapható, így különleges ajándék. Szavai szerint rengeteg érdekes történetet és információt tartalmaz, a Széchenyihez köthető Lánchíd mellett az összes többi budapesti hídról is.
A rendezvényen Schmittné Makray Katalin, a volt köztársasági elnök felesége nagyon nagy vállalkozásnak nevezte, hogy az alapítvány általános iskolás gyermekekkel ismerteti meg Széchenyi hatalmas örökségét. Köszöntőt mondott még a tábor támogatói nevében Nyul Zoltán, a BKK stratégiai és innovációs igazgatója, Erdei Zsolt, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnöke - aki elmondta, hogy Széchenyi István volt az egyik első, aki hazánkban az ökölvívást meghonosította -, Sperczel János, a Quantis Consulting Zrt. hálózatfejlesztési és értékesítési igazgatója, Regőczi László, a Bonaventura Gold Kft. ügyvezetője és Beer György, a Papírmadár üzlethálózat igazgatója.
A tetőépítés és -felújítás új szemszögből való megközelítése elengedhetetlen ahhoz, hogy hatékonyabb, gazdaságosabb és zöldebb módszerekkel készüljön el minden otthon éke. Napjainkban a fejlődés kulcsa leginkább a megfelelő technológiai innovációk alkalmazásában rejlik, amelynek egyik vívmánya az előregyártott szerkezet. A CNC-gyártás, a digitalizáció, a különböző szoftverek használata, az IoT és az AI egysége révén az elfogadott terveket követően ma már néhány nap alatt KészTető lehet a fejünk felett.
Ahhoz, hogy egy tető minden követelménynek megfeleljen, számos szempontból kell jól teljesítenie. Ehhez elengedhetetlen, hogy az alapot, magát a szerkezetet szakszerű tervezés, minőségi nyersanyagok, tűpontos gyártás, valamint professzionális kivitelezés jellemezzék. Mindez csúcskategóriás technológiával és gépparkkal párosítva. A KészTetővel garantált a legmagasabb színvonalú előkészítés, anyagmegmunkálás és megvalósítás a mögötte felsorakoztatott innovációknak és szakértelemnek köszönhetően. Nézzük, mit jelent ez a gyakorlatban!