A legnagyobb magyar szellemiségét képviselő Gróf Széchenyi Család Alapítvány huszonkét gyereknek szervezett már második alkalommal egyhetes nyári programot.
A Magyar Nemzeti Múzeumban pénteken került sor a Gróf Széchenyi Család Alapítvány által rendezett II. Széchenyi tábor záróünnepségére. Az egyhetes programban július 2-től idén is 22 gyerek vehetett részt egy pályázat alapján. Az alapítvány célja a táborral, hogy megőrizzék és tovább vigyék a Széchenyi névhez méltó értékrendet, eszmeiséget és nemzeti kulturális örökséget.
Széchenyi Tímea, az alapítvány kuratóriumi elnöke a záróünnepségen elmondta, hogy remekül érezték magukat a tábor színes programjai során, és rengeteget beszélgettek a Széchenyi örökségről, amiből a gyerekek nagyon sokat tanultak. A tábor egyik fénypontja a dunai hajózás volt. Megköszönte a támogatóknak, hogy a tavalyi nagycenki táborozás után idén is létrejöhetett a rendezvény, ezúttal Budapesten. Hozzátette: jövőre még több gyereket szeretnének elhozni.
Dombóvári Éva, az A-Híd Zrt. marketing és PR vezetője kiemelte, hogy a cég a kezdetektől fogva támogatja az alapítványt és az általuk szervezett gyerektábort. Az anyagi hozzájárulás mellett azonban ezúttal minden táborozónak ajándékcsomagot is készítettek. Dombóvári Éva bemutatta a csomagban található, A budapesti Duna-hidak című könyvet, amely kereskedelmi forgalomban nem kapható, így különleges ajándék. Szavai szerint rengeteg érdekes történetet és információt tartalmaz, a Széchenyihez köthető Lánchíd mellett az összes többi budapesti hídról is.
A rendezvényen Schmittné Makray Katalin, a volt köztársasági elnök felesége nagyon nagy vállalkozásnak nevezte, hogy az alapítvány általános iskolás gyermekekkel ismerteti meg Széchenyi hatalmas örökségét. Köszöntőt mondott még a tábor támogatói nevében Nyul Zoltán, a BKK stratégiai és innovációs igazgatója, Erdei Zsolt, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnöke - aki elmondta, hogy Széchenyi István volt az egyik első, aki hazánkban az ökölvívást meghonosította -, Sperczel János, a Quantis Consulting Zrt. hálózatfejlesztési és értékesítési igazgatója, Regőczi László, a Bonaventura Gold Kft. ügyvezetője és Beer György, a Papírmadár üzlethálózat igazgatója.
Az építkezés vagy felújítás számtalan döntés meghozataláról szól, az egyik leginkább kritikus pont pedig az otthonunk stílusának megtalálása. Különösen akkor, ha több irányzat tetszik, vagy bizonytalanok vagyunk. Az olyan részletek esetében, amelyek meghatározóak az összkép szempontjából, illetve évtizedekig velünk maradnak, rendkívül fontos, hogy jól döntsünk. Ilyen a tető is, ami nagymértékben befolyásolja az épület megjelenését. Modern minimalizmus vagy klasszikus külcsín? A Terrán sík tetőcserepeinek letisztult vonalvezetése és gazdag színpalettája széles spektrumon teszi lehetővé a legmegfelelőbb modell kiválasztását. A Zenit Max és Rundo termékcsaládokkal a legmagasabb színvonalon valósíthatók meg a tetőálmok.
Magyarországon az elöregedett ingatlanállomány miatt számos lakóház szorul felújításra. Jellemzően a kisebb településeken találkozunk korszerűtlen állapotú házakkal, amelyek esetében igen nagy százalékban a tetőszerkezet állapotának javítása lenne a legsürgetőbb kérdés. A kormány többféle otthonfelújítást ösztönző programot indított annak érdekében, hogy javítsa a vidéken élők lakhatási körülményeit, ugyanakkor a támogatásokhoz szükséges feltételek és az ingatlan pontos földrajzi elhelyezkedése nagymértékben meghatározza, hogy melyik irányba érdemes elindulni. A Vidéki Otthonfelújítási Program jelentős anyagi segítséget nyújt – akár energetikai tanúsítvány nélkül is –, ráadásul már a nyugdíjasok számára is elérhető.