A Strabag Rail kivitelezésében zajló projektben a bontások befejezése után egy teljesen új komplexum épül ki az észak-csehországi városban.
Hosszú évekig tartó vita után megkezdődött a Mladá Boleslav-i főpályaudvar eredeti épületének bontása, amelyet Csehország egyik legcsúnyább vasútállomásaként emleget a hírről beszámoló zdopravy.cz.
A jelenlegi épület lebontását és az új építését a Strabag Rail végzi majd el a 157 millió cseh koronás (mintegy 2,52 milliárd forintos) beruházásban. Az elhanyagolt 19. századi épület helyén egy új vasútállomás épül kereskedelmi egységekkel, és itt kap helyet a vasúti közigazgatás regionális diszpécserközpontja is.
A földszintes, akadálymentes új épületben egy modern check-in csarnokot alakítanak ki jegypénztárakkal és nyilvános illemhelyekkel. Az előcsarnokban az utasok információs rendszert, vandálbiztos berendezést, valamint ital- és ételautomatákat találnak majd.
A régi épület helyén felépülő új komplexum többfunkciós közlekedési csomópontként fog szolgálni. Az észak-csehországi város telket is vásárolt az épület közelében, ahová egy nagy kapacitású parkolót fog építeni, zöldfelülettel kiegészítve. Az állomás leromlott külterületei is fejlesztést kapnak a cikk szerint.
A meglévő épületek fokozatos bontása április 2-án, szerdán elkezdődött, és a tervek szerint nyolc-kilenc hétig tart. A cikk idézi Petr Sodomkát, a Strabag egyik munkatársát is: eszerint az építkezés jövő év júliusára fejeződik be. A vállalat ugyanakkor igyekszik felgyorsítani az építkezést, hogy az utasoknak minél kevesebb ideig kelljen ideiglenes körülmények között használniuk az állomást.
A projektet elindító sajtótájékoztatón Martin Kupka közlekedési miniszter is részt vett. Emlékeztetett, Mladá Boleslavban már az 1990-es évek óta beszélnek a vasútállomás átépítésről, de a terveket mindvégig nehezítette az a törekvés, hogy az eredeti épületet történelmi jelentősége miatt meg akarták őrizni.
A munkálatok legintenzívebb fázisában, április 6-17-ig módosul a menetrend a Budapest–Szeged, a Békéscsaba–Szeged és a Szeged–Röszke vasútvonalakon.
A fejlesztés célja, hogy több elővárosi vonat közlekedjen az agglomeráció és Budapest között, a vasút pedig az új megállók és kapcsolatok révén versenyképessé válhasson, és nagyobb szerephez jusson Budapest közlekedésében.