A versenybe szállt 15 építésziroda közül a Napur pályázata lett a befutó, világhírű tervezőket is maga mögé utasítva.
Az epiteszforum.hu azt írja, a Napur Architect Kft. építésziroda által vezetett konzorcium tervét találta egyhangúlag a legjobbnak a nemzetközi zsűri, így ők tervezhetik az új Néprajzi Múzeum épületét az Ötvenhatosok terére.
A Városligetet megújító projektben decemberben írták ki a múzeum épületére, ami a tervek szerint 2019-ben készül el. A pályázókról itt írtunk részletesebben.
A nyertes terv és a díjazott pályaművek ezen a linken találhatók.
A leendő múzeum építészeti minősége és megoldásai mellett a zsűri
A Bírálóbizottság szerint a győztes pályamű ezek alapján tökéletesen illeszkedik a Városliget és a Dózsa György út közötti környezetbe. Emellett tiszta vonalvezetésű, emblematikus épület, amely nemzetközi szinten is jelképpé válhat. A pályamű múzeum-működési szempontból messzemenően kielégíti a Néprajzi Múzeum technológiai és gyűjteményi igényeit, és fenntarthatósági szempontból is az egyik legmagasabbra értékelt terv.
A Liget Budapest közleményében az áll, az 1872-ben alapított Néprajzi Múzeum soha nem működött egy múzeum számára tervezett, így a gyűjtemény bemutatására igazán alkalmas épületben. Az intézmény új, korszerű épületbe való költözése lehetővé teszi majd, hogy a közönség elől eddig elzárt, raktárban pihenő műtárgyak egy jelentős részét állandó kiállításon és korszerű módon mutathassa be az intézmény.
A Liget Budapest Projekt keretében eddig két új épület megvalósításáról született döntés, melyeket világhírű japán építészek terveznek. Az elbontandó, volt Hungexpo irodaházak helyén épülő Magyar Zene Házát Sou Fujimoto, a Petőfi Csarnok helyén felépülő Új Nemzeti Galériát pedig a Pritzker-díjas SANAA építésziroda tervezi.
Mindössze kilenc hónap alatt építette fel az 5300 négyzetméteres gyártócsarnokot a Weinberg.
A Dunakeszi Diáknegyed részeként megépült uszodát előcsarnokkal, illetve egy 33 méteres úszómedencével alakította ki a WEST HUNGÁRIA BAU Kft. és a LATEREX Építő Zrt. konzorciuma.