A Munkácsy kulturális negyed fejlesztés részeként a múzeum meglévő két épületét összekötnék, a beruházás célja a befogadóképesség bővítése.
Kétszázmillió forintra pályázik Békéscsaba önkormányzata az uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) forrásaiból a Munkácsy Mihály Múzeum bővítésére. Erről döntött soron kívüli, csütörtöki ülésén a város közgyűlése. Az önerőt nem igénylő pályázat beadását a tizennégy jelen lévő képviselő egyhangúlag támogatta.
Az előterjesztés szerint a két önálló, de egymás mellett lévő épületből álló Munkácsy Mihály Múzeum programjaira és kiállításaira fokozatosan emelkedő számú látogató érkezik, a közösségi és kiállítóterek már nem képesek kulturáltan befogadni e tömeget. A két, jelenleg különálló épület összekötésével megoldódhat a probléma. Az újonnan kialakított zárt tér kiállító- és közösségi fogadótérként is hasznosítható lenne, és esős időben sem kellene a jövőben az épületek között gyalogolniuk a látogatóknak.
Szarvas Péter polgármester elmondta: a beruházás révén a múzeum a tervezett Munkácsy kulturális negyed emblematikus épülete lehet. A Munkácsy-negyed alapvetően kulturális jellegű fejlesztés, a TOP-beruházás pedig infrastruktúra fejlesztés lesz, melyek a polgármester szerint Békéscsaba turisztikai vonzerejét növelik majd.
A dél-balatoni borászat projektjén került először beépítésre az egyedülálló méretekkel rendelkező, 8,3 méter magas Leier kéregfal, amely azóta a Leier kapacitásbővítésének köszönhetően már elérhető az akár 10,3 méteres falmagasságban is.
A Lecpes Kft. munkájával a megyeszékhely belvárosának közelében alakítanak ki rekonstrukcióval, valamint a korábbi építészeti koncepcióhoz illeszkedő új épületrésszel szociális intézményt, a beruházás az ütemterv szerint halad.
A Layher különböző rendszerelemeinek jó kombinálhatósága és az Allround rendszer rugalmassága nélkül a projekt megvalósítása lehetetlen küldetés lett volna.