Pénteken átadták a Szegedi Tudományegyetem uniós támogatás segítségével létrejött új osztályát, ahol mostantól radioizotópos kezelésekkel diagnosztizálnak és gyógyítanak.
Elkészült a Szegedi Tudományegyetem Nukleáris Medicina Intézetének új, 584 négyzetméteres részlege, az Izotópterápiás Osztály. A radioizotópos kezelésekre alkalmas terápiás és diagnosztikai osztályt a II. sz. Belgyógyászati és Kardiológiai Központ épületében alakították ki, s a dél-alföldi régióban hiánypótló.
A felújítással és átalakítással összesen 1,2 milliárd forintból létrejött részleget a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében egy budapesti cég, a Gold-Block Hungary Kft. valósította meg.
Pávics László intézetvezető professzor a részleg pénteki átadása előtt elmondta, hogy az intézetben radioaktív izotópokat használnak különböző anyagok követésére, és ily módon a szervezet anyagcsere-folyamatainak megjelenítésére, illetve gyógyításra. Az intézetben évente mintegy tízezer beteget vizsgálnak meg.
Pontosabb diagnózisok, új készítmények az intézetben
Az új részlegen a háromfejes SPECT/PET/CT-berendezéssel egy időben végezhető el a klasszikus radiológiai és az izotópos vizsgálat, amivel pontosabb diagnózis érhető el. Hasonlóan párhuzamos megjelenítésre ad lehetőséget az intézet új ultrahang-berendezése is. Az egységben dolgozó rezidensek és szakorvosok munkáját a jelenleg elérhető legjobb minőségű értékelő munkaállomások is segítik.
Az intézetvezető elmondta, hogy az új, három kórtermes terápiás részlegnek köszönhetően a korábban végzett ambuláns kezelések mellett lehetővé válik a nagy aktivitású radioaktív készítmények alkalmazása is. Ilyen esetben addig, amíg a környezetükben tapasztalható sugárzás mértéke nem teszi lehetővé a hazaengedésüket, a páciensek a részlegen maradnak.
Az eddig bevált terápiás eljárások mellett az intézetben olyan új készítményeket is használnak majd, amelyek eddig nem voltak elérhetők Magyarországon. Az új részleg évente három-négyszáz terápia elvégzésére ad lehetőséget. Az egységet a nemzetközi standardoknak megfelelő sugárvédelmi eszközökkel és sugárbiztonsági mérőrendszerrel szerelték fel.
Felújítják és bővítik a székesfehérvári Megyeház utcai óvodát. A város központjában lévő intézmény átalakítását a VEMÉV-SZER végzi.
Fejlődik az üzletlánc franchise üzemű hálózata, csak idén még 7 további helyszín csatlakozik majd hozzá.