Bemutatták a Fertő-Hanság Nemzeti Park 1,7 milliárd forintos élőhely-rekonstrukciós beruházását. A 2021 végéig tartó program a Hanság ökológiai állapotának javítását, nyomon követését és az infrastruktúra bővítését szolgálja.
A tavaly októberben Lébényben bejelentett, százszázalékos támogatottságú programról Fersch Attila, a Fertő-Hanság Nemzeti Park osztályvezetője szerdán elmondta, hogy a gyakorlati munkákat várhatóan augusztusban-szeptemberben kezdik el, a szükséges engedélyek beszerzése folyamatban van. A projektben az állattartás feltételeit is javítják, valamint egyebek mellett:
A beruházás ökológiai hatásait egy kisebb kutatási programmal követik nyomon és élőhelytérképet is készítenek a Hanságról, amellyel a későbbi kezeléseket és a beavatkozási pontokat határozhatják meg. Ilyen élőhelytérképet a Fertő-tájról is készítenek.
Hámori György, Kapuvár polgármestere (Fidesz-KDNP) elmondta, hogy az élőhelyfejlesztési beruházástól az ökoturizmus fellendülését várják.
A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) 2014-2020 közötti 869 milliárd forintos keretének mintegy kilencven százalékát már odaítélték, és eddig 812 milliárd forint támogatás elosztásáról született döntés - fejtette ki Gyopáros Alpár, Csorna és térsége fideszes országgyűlési képviselője szerdán Kapuváron.
A KEHOP további támogatási összegeit főként az energetikai ágon, azon belül is az otthon melege programban lehet majd elnyerni, a pályázatokat várhatón márciusban írják ki. Győr-Moson-Sopron megyében a KEHOP-ban eddig mintegy 11 milliárd 250 millió forint forrást nyertek el a pályázók, Kapuváron és térségében pedig 3,6 milliárd forintot.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.