A különleges ízű, hagyományos termesztésű helyi paprika mellett a térségben termesztett paprika is új esélyt kap.
Paprikaőrlő üzemet adtak át a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszaszentimrén. A településen 2014 óta foglalkoznak fűszerpaprika-termeléssel, de problémát jelentett, hogy 100 kilométeres körzetben nem tudtak őröltetni. Ezért hoztak létre üzemet az általuk termelt paprika őrlésére, valamint bérőrlésre és értékesítésre.
Koczúrné Tóth Ibolya, Tiszaszentimre (független) polgármestere az átadón elmondta, az üzemben kiváló minőségű fűszerpaprikát dolgoznak fel, amely hagyományos szántóföldi termesztéssel terem. A tervek szerint a térségben élő mezőgazdasági vállalkozók, őstermelők és önkormányzatok is igénybe veszik majd az üzemet bérőröltetés céljából, ezzel az őrlés önfenntartóvá válhat. „Az őröltetés lehetősége a fűszerpaprika-termesztés újjáéledését is elősegíti” – tette hozzá a településvezető.
A polgármester arról is beszámolt, hogy idén a közfoglalkoztatási program keretében 40 ember fog 6 hektáron fűszerpaprikát termeszteni.
Az átadón Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter is részt vett. Beszédében hangsúlyozta, értékteremtő beruházás jött létre, a tiszaszentimrei fűszerpaprika ugyanis különleges ízvilág, érték a magyar gasztronómiában. „A minőségi, génmanipulált szervezetektől mentes, hagyományos magyar termékeknek mindig lesz piaca” - szögezte le a miniszter.
A beruházás közvetlenül öt munkahelyet teremt, a településen további negyvenöt embernek ad megélhetést. A 64 millió forintos fejlesztés 56 millió forint belügyminisztériumi támogatással valósult meg.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.