A kékkúti üzemcsarnokkal a cég termelése 15 százalékkal nő, az ízesített ásványvíz bevezetésével pedig 50-60 százalékosra bővülhet a piaci részesedése.
A Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz egy 2,6 millió eurós beruházás eredményeként szirupkeverő üzemet avatott kékkúti telephelyén. Az új gyártóegységben új termékként gyümölcs ízesítésű ásványvizet állítanak elő.
A vállalat 110 éves fennállása alkalmából rendezett üzemcsarnok avató rendezvényen Balogh Levente, a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft. elnöke elmondta, a beruházás eredményeként 15 százalékkal nő a cég termelése. Az önerőből történt beruházás célja a márka piaci erősítése. A jelenlegi 38 százalékos magyarországi piaci részesedést 50-60 százalékosra szeretnék bővíteni az ízesített ásványvíz bevezetése révén.
Martin Olivér, a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft. ügyvezetője kifejtette: az üzemavatáson további öt évre meghosszabbítják a Balaton-felvidéki Nemzeti Parki Igazgatóságával az együttműködést, melynek keretében egyebek mellett felújítják a kétszer 8 kilométer hosszú Theodora tanösvényt.
A cég tavaly 3,4 milliárd liter ásványvizet gyártott, a kékkúti üzemből 140 millió liter származott. A vállalatnál 320 munkavállalót foglalkoztatnak, a kékkúti üzem dolgozónak száma ezen belül 120. A tavalyi árbevétel közel 15 milliárd forint volt - közölte az ügyvezető.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.