A zenepedagógiai intézetben négymilliárdos átfogó fejlesztés kezdődik.
Több mint 4 milliárd forintnyi hazai és európai uniós forrásból megkezdődik a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézetének korszerűsítése. Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektora a helyszínen jelentette be a Modern Városok Program keretében induló fejlesztést Kodály Zoltán születésének 135. évfordulóján.
A beruházás három kecskeméti ingatlant érint:
A tervek szerint az első ütemben egyebek mellett a műemlékvédelem alatt álló kolostorépület teljes korszerűsítése, az oktatási és kutatási funkciók bővítése, fejlesztése zajlik majd.
Ezután a korábbi szakközépiskolai ingatlanon egy új épületet kiviteleznek, továbbá teljesen felújítják a hozzá kapcsolódó épületszárnyat.
Az épületek által körülhatárolt Kodály-kert fejlesztése is megvalósul, a kertben egy 250-300 fő befogadására alkalmas hangversenyterem is létrejön.
Ugyanitt kap majd helyet a 100 hallgató szállására alkalmas új kollégium, valamint bővül a könyvtár és az archívum raktárterülete is.
A Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézet a Kodály emlékmúzeummal együtt Kecskemét központjában, a Kéttemplom közben, az egykori ferences kolostor épületében működik. Az 1975-ben létrehozott intézetnek otthon adó régi kolostor átépítési terveit Kerényi József készítette.
A rektor úgy fogalmazott, a megújuló intézet a kodályi alapokon nyugvó zeneoktatás valódi fellegvárává válhat. „Alkalmassá válik a nemzetközi tekintélynek örvendő foglalkozások, nyári kurzusok lebonyolítására, valamint a zeneszerző és zenetudós szellemi hagyatékának őrzésére, életművének ápolására és kutatására” - mondta Vigh Andrea.
Nemes László Norbert igazgató kiemelte, tíz év óta egyre többen jelentkeznek az intézményükbe, ez teszi indokolttá a Kodály Intézet infrastrukturális fejlesztését.
Tizennégy utca, több mint 21 800 négyzetméternyi útfelülete, 6435 négyzetméternyi járda újul meg és 120 új parkolóhely is épül két projektben a jövő év végéig a Duna mentén fekvő Gönyűn. Ez a település eddigi történetének legnagyobb önerőből megvalósított beruházása.
Az Eötvös Lorand Tudományegyetem (ELTE) a Bölcsészettudományi Karának otthont adó Trefort kert Campus hat-, valamint a Puskin utcában két helyszínen lévő, három épületegységének energetikai felújítására írt ki az intézmény feltételes közbeszerzési pályázatot.