Félmilliárdos beruházással építenek összesen 1700 négyzetméternyi alapterületű csarnoképületeket a Somapak baranyai bázisán.
Jelentős fejlesztésbe kezd az 1986 óta működő, olasz-magyar vesgyesvállalatként alapított, majd magyar tulajdonba került Somapak Csomagolástechnikai Gépgyártó Kft – derül ki a cég sajtóközleményéből. A vállalat két gyártócsarnokot építtet Pécsett, melyek közös alapterülete közel 1700 négyzetméter lesz majd, illetve két megmunkálóközpont beszerzését is tervezik. Ezen felül egy 50 kilowatt teljesítményű napelemes rendszert is kialkítanak.
A beruházás 510 millió forintból valósul meg, az összeg mintegy felét uniós támogatással teremtették elő. A fejlesztés befejeztével az eddig 40 főt alkalmazó cég újabb 10 munkavállalónak tud majd állást biztosítani. A Somapak folyamatosan bővíti gyártási profilját: 2002 óta CNC-alkatrészgyártással és lemeztechnológiával is fogalkoznak. A vállalatról utoljára 2016-ban számoltunk be, amikor szintén kapacitásbővítést hajtottak végre és környezetbarát technológiákat eszközöket fel.
A 2017-ben több mint 1 milliárd forintos árbevételt elért magyar vállalkozás a hazai piacon kívül exportra is termel. A Pécsett elkészült gépek többek között Németországban, Dániában, Szlovákiában, Oroszországban, Lengyelországban, Szerbiában, Romániában, Üzbegisztánban, Kazahsztánban, Azerbajdzsánban, Nigériában, illetve Mexikóban is üzemelnek.
Funkcióváltás és felújítás révén megmenekülhet az enyészettől Sármellék 40 éve üresen álló vasútállomása. A helyszín kultúrtörténeti szempontból is izgalmas, itt rögzítették a Fekete István regénye alapján készített Tüskevár című ifjúsági filmsorozat néhány jelenetét.
A kapacitásnövelés érdekében felépített 11 ezer négyzetméter összterületű új üzem és raktár révén megduplázták a társaság termelési és tárolási kapacitásait.