A Liget Budapest Projekt keretében épülő, japán tervező által megálmodott különleges zenei palota a Magyar Építő Zrt. kivitelezésben jön létre.
Nemsokára elindulnak a Liget Projekt egyik legkülönlegesebb épületének munkálatai. A japán sztárépítész, Sou Fujimoto által tervezett Magyar Zene Háza kivitelezését a Magyar Építő Zrt. végzi, nettó 17,499 milliárd forintos szerződéses értéken - derült ki a TED adataiból.
A természet és az épített környezet egyensúlyára különleges hangsúlyt helyező Magyar Zene Háza légies, nyitott és átjárható épület lesz. A Hungexpo irodaházainak helyén épülő ikonikus épület oktatási, múzeumi intézményként és koncerthelyszínként is funkcionál majd, amelyekkel együtt egy új kulturális intézmény és közösségi tér nyílik a Városligetben.
Az épület 10 637 négyzetméteren jön létre és közel nulla energiaigényű lesz, köszönhetően a megújuló energiaforrásainak.
A légtechnikailag szabályozott fűtés-, hűtés-rendszerrel ellátott létesítmény tervezési fázisa BREEAM "excellent" minősítést kapott, ami a legelsőként kifejlesztett környezettudatos épületminősítési rendszer kitűnő értékelése.
Az épület föld alatti szintje a kiállítások tere lesz, amely izgalmas tárlatokkal, a legkorszerűbb technológiai megoldásokkal kínál többet a hagyományos múzeumélménynél. A földszinten továbbá egy koncertterem, valamint egy szabadtéri színpad kap helyet, amely ismert és kevésbé populáris fellépők és zenei stílusok bemutatásával nyit ajtót a közönségnek a zene világába. A kupolatér pedig az egyedi hangtechnikai megoldások színtere lesz.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.