A Liget Budapest Projekt keretében épülő különleges zenei palota a tervek szerint 2020-végén nyitja meg kapuit.
Elkészültek a Magyar Zene Háza Sou Fujimoto, japán sztárépítész által készített tervei. A Liget Budapest Projekt keretében létrejövő három szintes épület a Hungexpo elhanyagolt irodaházainak helyén épül meg, a kivitelezés hamarosan megkezdődik.
A természet és az épített környezet egyensúlyára különleges hangsúlyt helyező Magyar Zene Háza légies, nyitott és átjárható épület lesz. Az ikonikus épület oktatási, múzeumi intézményként és koncerthelyszínként is funkcionál majd, amelyekkel együtt egy új kulturális intézmény és közösségi tér nyílik a Városligetben.
Az épület átadásakor több ezer négyzetméternyi zöldterületet adnak vissza a parknak.
Az épület föld alatti szintje a kiállítások tere lesz, amely izgalmas tárlatokkal, a legkorszerűbb technológiai megoldásokkal kínál többet a hagyományos múzeumélménynél. Az épület földszintjén egy koncertterem, valamint egy szabadtéri színpad kap helyet, amely ismert és kevésbé populáris fellépők és zenei stílusok bemutatásával nyit ajtót a közönségnek a zene világába.
A kiállító terek mellett az épületben egy hangdóm is helyet kap. Egy különleges félgömb alakú kupolatérben az egyedi hangtechnikai megoldások hangtereket hoznak létre, így izgalmas helyszínek zenei és képi világát ismerhetik meg a látogatók. Megtapasztalhatjuk a természet hangját az Amazonas esőerdő közepén, vidám táncot egy erdélyi lakodalomban vagy akár egy szimfonikus hangverseny élményét.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.