A Közgáz a budapesti belvárosi főépületei mellett bővül: a Czuczor utca 3. szám alatt található foghíjtelket építik be.
Miután a tavalyi év során lezajlott a Budapesti Corvinus Egyetem tervpályázata egy új kollégiumi épület kialakítására, most már a kivitelezőt keresik a felszín felett 3669 négyzetméteres új épülethez – derül ki az uniós közbeszerzési adatokból.
A fővárosi Közgáz új főépületének tőszomszédságában, a jelenleg kihasználatlan Czuczor utca 3. szám alatt kap új kollégiumi tömböt az egyetem. Miután a beérkezett tervek közül a Hetedik Műterem Kft. munkája nyerte el az első helyet, a most meghirdetett kiírás szerint
Emellett 1265 négyzetméternyi szerelt fém homlokburkolatot is felhelyeznek majd, az épület szerkezetében pedig acél átjáró hidakat is építenek. A több száz (korábbi információk szerint 270), javarészt külföldi diáknak otthont adó létesítményben professzorlakásokat is kialakítanak majd a legfelső szinten.
A Hetedik Műterem tervei szerint a kollégium a szomszédos épületek tűzfalához simulva, szellős udvarral kapcsolódik majd a Belső-Ferencváros környező háztömbjeihez. A közösségi funkciókat a földszintre és egy, a hátsó részen kialakított külön toronyba tervezik, melyet két szint magas, könnyed hidakon keresztül lehet majd elérni.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.