A főváros budai oldalán tavasszal rajtol el egy árvízvédelmi létesítmény megépítése a Swietelsky Építő Kft. munkálataival, amely két árvízkapuval létesül majd csaknem két kilométer hosszan.
A Swietelsky Építő Kft. kivitelezésében kezdődhet meg a Pilisben lévő Aranyhegyi-patak árvízvédelmi létesítményének megépítése több mint 2,2 milliárd forintból – derül ki az uniós közbeszerzési adatokból.
A teljes védvonal hozzá hozzávetőlegesen két kilométer lesz, és 2019 első negyedévében indulhatnak el a munkálatok.
A beruházás tartalmazza két darab árvízkapu megépítését, melyhez kiépítik a mobilelzárást is. A létesítmény részeként létrehoznak egy 1770 méteres vasbeton szerkezetű árvízvédelmi falat, továbbá egy 1620 köbméteres töltést is. A projekt keretében megépítenek egy 16 710 négyzetméteres acél szádfalat is.
A fejlesztéssel megkezdődik az elmúlt évtizedek legjelentősebb fővárosi árvízvédelmi beruházása. A létesítmény a Nánási úttól kezdődik, így nincs hatással a Római-parttal párhuzamos szakasz nyomvonalára.
Az Aranyhegyi-patak 23 kilométer hosszú vízfolyás, amely a Pilis-hegységben ered több forrásból és Budapest területén torkollik a Dunába, és árvízvédelmi szempontból a főváros egyik legveszélyeztetettebb szakaszának számít.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.