A Belgrád-székesegyház rekonstrukciója az ünnepekre el is készült, a Bükkös-patak mellett álló Pozsarevacska templom is hamarosan megújul és májusig befejezik a Fő téren található egyházi múzeum kibővítését is.
Több mint nettó 700 millió forintból zajlik Szentendre egyedi dunai szerb kulturális örökségének feltámasztása:
a Pest megyei város legmagasabb, 48 méteres tornyával büszkélkedő Belgrád-székesegyházat összesen 64 millió forintból restaurálta az Addig Amíg Kft. és a Rézműhely Kft.;
a városközpontban található régi szerb iskolai épületet 624 millió forintból bővíti ki és építi át a Prím Építő Kft. a Szerb Egyházi Múzeum használatára;
a Bükkös-patak menti Pozsarevacska templomot 29 milliós költséggel újítja fel szintén az Addig Amíg,
illetve a Bogdányi úti Preobrazsenszka templom ikonjait is helyreállítják vajdasági restaurátorok.
A magyarországi szerb ortodox püspökök székhelyéül szolgáló Belgrád-székesegyház 1732 és 1811 között készült el. Főhomlokzata nyugatra néz, rokokó stílusú tornya a város látképének egyik fontos eleme. Az egyházi épület homlokzata és tetőszerkezete is teljesen megújult 2018 végére. A Pozsarevacska homlokzatának restaurációja hamarosan szintén elkészül, a szakemberek a korábbinál világosabb sárga színt választottak az épületnek.
A beruházássorozat legnagyobb eleme a Fő téren álló múzeum kibővítése: az eredetileg szerb felekezeti iskola, tanítóképző, most pedig kulutális örökségi helyszín új szárnyat kap, melyben állandó kiállítási teret rendeznek be. A bővítés után az intézmény alapterülete 1600 négyzetméter lesz, a munkálatok májusra véget is érnek.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.