Ebben a fejlesztési fázisban többek közt látogatóközpontot hoztak létre, valamint egy fogadóépületet is kialakítottak, ahol a borkészítés hagyományait mutatják be.
Befejeződött a békéscsabai CsabaPark második ütemének fejlesztése, a beruházással a fesztiválhelyszínt a komplex fejlesztés mellett további elemekkel bővítették.
Az első ütemhez hasonlóan a második fejlesztési ütemre is több mint egymilliárd forintot nyert a város az uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból (TOP).
A most lezárult ütemben kialakítottak egy fogadóépületet a Körte soron, ahol a borkészítés hagyományait mutatják be interaktív eszközökkel.
Az épület ezen kívül kulturális rendezvényeknek, kiállításoknak, koncerteknek és gyermekfoglalkozásoknak is helyszínt biztosít majd.
A projekt részeként egy látogatóközpontot is létrehoztak, ahol a pálinkakészítés hagyományait mutatják be. Az első ütemben felépült, már meglévő fesztiválcsarnok két oldalról szabadtéri sátrak felállítására alkalmas területtel egészült ki, így a 40 hektáros fesztiválhelyszínen szabadtéri és beltéri rendezvények tartására is lehetőség nyílik.
A CsabaPark hozzájárul a helyi turizmus fellendítéséhez, munkahelyek teremtéséhez, mindemellett a beruházás keretében elkészült rendezvénytér ad majd helyet Békéscsaba legnagyobb közösségi eseményének, a kolbászfesztiválnak.
A CsabaPark fejlesztésének időközben már a harmadik üteme is elindult, a 740 millió forint értékű beruházás során a parkerdőben 3,5 kilométer hosszú, rekortán burkolatú futópályát alakítanak ki, illetve 5,2 kilométer hosszan sétálóutat is kiépítenek. A közeli, egykori Trófea szállodát teljesen felújítják, ott kap majd helyet a park irányításához szükséges infrastruktúra. Mindemellett utcabútorokat helyeznek ki és megújítják a teljes zöldfelületet.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.