Az organikus stílusú épületben két úszómedencét alakítanak ki.
A magyar tulajdonú Opus Global cégcsoporthoz tartozó Euro Generál Zrt. vállalhatja el a pannonhalmi tanuszoda kialakítását – derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán közzétett adatokból.
A Győr-Moson-Sopron megyei városban az épület az ország többi tanuszodájához hasonlóan a Makovecz Imre nevével fémjelzett magyar organikus stílusú tervek alapján készül el. Az intézmény összesen egy mintegy nettó 850 millió forintos szerződés alapján épül meg a BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. beruházásában, mely akkor lép hatályba, ha a kormány dönt a fejlesztés elindításáról – mutat rá a közlemény.
A közbeszerzési adatok szerint a fedett tanuszodában két medencét építenek majd ki, melyek közül a nagyobbik vízfelülete 375 négyzetméter, a kisebbiké pedig 60 négyzetméter lesz. A teljes épületet 1300 négyzetméter hasznos alapterülettel fogják kialakítani.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.