Az átfogó fejlesztés a helyi erősségekre építene, kialakítva egy stabil üzleti környezetet a kis- és középvállalkozások, valamint a nemzetközi cégek számára is.
Országszerte összesen nyolc helyen, köztük hat vidéki helyszínen hoznának létre innovációs parkokat egy új kormánydöntés értelmében, a teljes programra 300 milliárd forintot szánnak.
Földrajzilag kiegyenlített megoszlásban a helyi erősségekre építő, kiemelt tudományágakra, ipari ágazatokra fókuszáló Science Parkokat hoznak létre, a meglévő egyetemi bázisokra alapozva.
A fejlesztés célja a stabil üzleti környezet kialakítása, egy vállalkozóbarát intézményrendszer létrehozása és a gyorsan növekvő vállalatok támogatása a nemzetközi versenyben való sikeres helytállásban.
Ennek érdekében a kormány döntött a Tudományos és Innovációs, Technológiai, illetve Ipari Park hálózat kiépítésének koncepciójáról, aminek része egy olyan háromszintű hálózati struktúra kialakítása, amely a helyi innovációra, technológiára és az ipari környezetre épül. A Tudományos és Innovációs Parkok (Science Parkok) koncepcióinak feldolgozása és szabályozásának kidolgozása folyamatban van.
A parkok nagyobb nemzetközi vállalatoknak, de helyi kis- és középvállalkozásoknak, valamint kutatócégeknek is otthont adnának.
Az elsődleges szempont nem a gyártás, hanem új fejlesztések, találmányok, megoldások létrehozása lenne a közös együttműködések alapján. Mindehhez a tudományos hátteret az egyetemek biztosíthatnák magasan kvalifikált kutatókkal, akik a szellemi tőkét biztosítanák hozzáadott értékként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.