A 380 négyzetméteren megépült létesítményben napi 700 tábla, prémium minőségű csokoládét állítanak majd elő.
Átadták a szekszárdi Kék Madár Alapítvány kézműves csokoládéüzemét Szekszárdon. Magyarországon egyedülállóként ez az első olyan csokoládét gyártó üzem, amely fogyatékkal élő munkavállalókat foglalkoztat.
A Besweet Csokoládémanufaktúrát és a hozzá kapcsolódó látogatóközpontot az alapítvány 228 millió forintos beruházással építette meg a Gazdasági és Innovációs Operatív Program 189 millió forintos támogatásával. A beruházáshoz szükséges önerőt az alapítvány több éves nyereségéből finanszírozták, a kivitelezést pedig a Gastimpex Hungária Kft. végezte.
A 380 négyzetméteren megépült létesítményben napi 700 tábla, prémium minőségű csokoládét állítanak majd elő.
A projekt során az üzemhelyiség mellett:
A látogatóközponti területen pedig látogatótér, büfé és vendégfogadáshoz kapcsolódó helyiségek létesültek. Az akadálymentes látogatóközpont vendégei üvegfalon keresztül láthatják a munkafolyamatokat, a manufaktúrához játszósarkot és játszóteret is építettek.
Szepesi Balázs, az Innovációs és Technológia Minisztérium gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára az átadáson hangsúlyozta: az üzem jól kifejezi azt az alapelvet, miszerint a vállalkozásoknak a jövedelem előállítása mellett társadalomszervező szerepük is van.
Simon Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős helyettes államtitkára példaértékűnek nevezte a fogyatékkal élők termelésbe való bevonását. Mint mondta, a Kék Madár Alapítvány egyike annak a 350 akkreditált foglalkoztatónak, amely módszertani innovációt is végez.
A tartósítószer nélkül készülő csokoládék alapanyagát az etikus kereskedelem jegyében szerzik be, és Szekszárdon termelt gyümölcsöket használnak fel.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.