A sportcentrumon kívül közparkot is létrehozott a Vemévszer a Veszprém megyei városban.
Hamarosan birtokba vehetik a sportolók a Pápán épülő új atlétikai centrumot, amely a Vemévszer Építő- és Szerelőipari Kft. kivitelezésével valósul meg. Az építőipari vállalat elvégezte a projektben kapott feladatát, a műszaki átadások lezárultak. Jelenleg az épület bútorozása folyik. Az eddigi munkálatokról és a jelenlegi munkafázisokról Csehi Lóránt, a kivitelező Vemévszer Kft. létesítményfelelőse informálta lapunkat.
A szakember elmondta, a teljes munkát két szerződés keretében és négy részben valósították meg. A tavaly januárban indult első ütemben egy önálló helyrajzi számú telken, a régi gázcseretelep részleges elbontása után kutyafuttatót, valamint kutyatréning pályát alakítottak ki. A műszaki átadásra 2020 augusztusában került sor.
A második projekt elem a kutyafuttatóval egy szerződésen belül megvalósult atlétikai pálya volt. A pálya munkaterület átadása szintén 2020 első hónapjában indult, az építése pedig 2020. október végén sikeres műszaki átadással zárult.
A pályát a szabványoknak megfelelően hozták létre, rendelkezik a Magyar Atlétikai Szövetség versenyminősítésével.
A nyolcsávos atlétikai pályát ügyességi számokkal (ugró- és dobószámok) együtt alakították ki, amelyet 6800 négyzetméter rekortán gumiburkolattal és 7400 négyzetméter füvesített dobótérrel láttak el.
Harmadik elemként egy külön telken megvalósuló közparkot alakítottak ki, ez az úgynevezett Schwenczel rét. Ezzel a munkával egy megközelítőleg 3,5 hektár területen elhelyezkedő rendezett park létesült
Tavaly december közepén zajlott a zöld terület műszaki átadása.
A negyedik projekt elem maga a sportcentrum volt, melynek keretében megvalósult a főépület futófolyosóval és tekepályával.
A 978 négyzetméteres, öntött gumiburkolatú futófolyosót hatsávos, 60 méteres futópályával, szabványos ugrógödörrel, magasugró területtel és beltéri dobókörrel alakították ki a téli edzésekhez.
A négysávos, korszerűen épült tekepálya nemzetközi versenyek megrendezésére is alkalmas.
Az épület mellett kialakítottak
A sportcentrum 2205 négyzetméter alapterületű, amely 2825 négyzetméter beépített szintterülettel rendelkezik. Itt helyet kaptak öltözők, irodák, fitness- és edzőtermek is.
A projekt tavaly év végén zárult a műszaki átadással. „Jelenleg a létesítményben az eszközök és a bútorok telepítése zajlik, amelyet a megbízó külön közbeszerzés keretében más vállalkozóval építtet be” – tette hozzá a létesítményfelelős.
A négy projekt elem közül az atlétikai pálya és az atlétikai centrum külön pályázat keretében két kiviteli szerződéssel került megvalósításra. A szakember szerint ez jelentős terhet rótt a kivitelezőkre. „A két munkarész szervesen csatlakozik egymáshoz, de a kivitelezés a külön szerződések miatt eltolódott egymástól, így kellett a munkákat megszervezni."
"Az atlétikai centrum épületének közbeszerzése szoros határidőt - mindössze 8 hónapot - tartalmazott, amit nagyon feszes, fegyelmezett menetrend tartásával sikerült is teljesíteni.”
Csehi Lóránt hozzátette, a sportcentrum barnamezős beruházásnak tekinthető, elbontott épületek helyén valósult meg. Ezért az építés kezdetekor és az első szakaszában jelentős hulladék ártalmatlanítási feladatot is elvégeztek a szakemberek.
A munkálatok során a szűk határidőn kívül a koronavírus járvány okozta nehézségekkel is számolniuk kellett. „Több esetben előfordult, hogy brigádok estek ki karantén miatt, ami egyes munkafolyamatokat késleltetett, de átszervezéssel sikerült kezelni a hiányukat” – magyarázta Csehi Lóránt.
A Vemévszer munkatársa kiemelte továbbá, hogy egy átlagos létesítményhez képest jóval több csomóponti csatlakozást kellett megoldani az épület többféle funkciójából és öszvér szerkezetéből adódóan. Ezenkívül kihívásként hivatkozott a nagy felületű gumiburkolat kivitelezéséhez megfelelő technológiai feltételek biztosítására, amelyet mind a kültéri pálya, mind a futófolyosó esetében alkalmazniuk kellett.
„Az öntött gumiburkolatot nem tekinthetjük a mindennapi gyakorlat részének, valamint a tekepálya speciális kialakítása is utánajárást igényelt.”
A szakember összegzéséből kiderült, a felmerülő igények összehangolása a munka kiemelt részét képezte. „A különböző sportágak egyedi igényeinek építés közbeni figyelembe vétele szokatlan és üde színfoltját jelentette a kooperációknak.”
Három év alatt lezajlik a beruházás mindkét üteme a tervek szerint.
Az elektromos hálózat részeként működő trafóház mintegy 22 ezer lakossági ügyfél áramellátásáért felelős.