Pápa és Mórahalom tanulói is új kollégium épülettel gazdagodnak.
A közelmúltban két kollégiumi épület kivitelezéséről született döntés az uniós közbeszerzési adatok szerint. A Veszprém megyei Pápán a Pesti Építő Zrt. több mint kétmilliárd forint értékben, míg a Csongrád-Csanád megyei Mórahalmon a BAUSZER Építő, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 1,5 milliárd forintból valósít meg kollégiumi projektet.
A Pápai Református Kollégium Gimnáziuma és Művészeti Szakgimnáziuma új internátusi szárnyában 164+2 főt fognak elszállásolni a beruházás megvalósulása után. A tervezéssel érintett terület Pápa belvárosában, a Március 15. téren található. Az ingatlanon jelenleg a Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium működik egy épületegyüttesben.
A projekt részét képezi
A többszintes - pincéből, földszintből, három emeletből és tetőtérből álló - internátus 2700 négyzetméteren egy személylifttel és két lépcsőházzal rendelkezik.
Az internátus épületben 49 szoba kerül kialakításra, ebből kettő akadálymentes, öt pedig tetőtéri-duplex kialakítású.
A vízzáró vasbeton szerkezetű mélygarázst két autólifttel és lépcsőházzal látják kel, ez 65 négyzetméteres pavilonépület formájában a terepszint felett is megjelenik.
A pavilon tetején 65 négyzetméteres extenzív zöldtető, a mélygarázs felett pedig rekortán felületű kosárpálya kap helyet.
Az internátus szobái saját fürdővel rendelkeznek. A négyfős szobák 19 négyzetméteres lakóterűek lesznek, a 32 négyzetméteres tetőtéri duplex szobákban pedig 3 fő fér majd el. Szintenként társalgó és teakonyha, nemenkénti nevelői, beteg- és vendégszoba, a földszinten és a pincében egyéb közösségi és kiszolgáló funkciók kapnak helyet, úgy mint:
Mórahalmon 150 férőhelyes kollégiumot alakítanak ki, amely földszinttel, két emelettel és tetőtérrel ellátott, magastetős épület lesz. Az intézmény L alakú hosszfőfalas, középfolyosós szerkezetű. A helyiségeket három szinten rendezik el. A tetőtérbe csak a gépészeti helyiség és a karbantartó műhely kerül. Az akadálymentesített épületben két lépcsőházat és akadálymentes liftet alakítanak ki.
A közösség kiszolgálására szintenként vizesblokk, teakonyha és közösségi helyiségek kapnak helyet, emellett a földszinten egy étkező és rendezvényterem kerül kialakításra melegítő konyhával. Az épület padlásterét úgy tervezik, hogy az a későbbiekben esetlegesen beépíthető legyen.
A négyfős lakóegységeket vizesblokkal együtt tudják majd használni a beköltöző diákok úgy, hogy a 2+2 fős hálószobák részére egy közös fürdőszobát biztosítanak tusolóval, WC-vel és mosdóval.
Az épületben továbbá helyet kapnak a szükséges kiszolgáló helyiségek, úgy mint:
A diákok sportolási lehetőséghez is jutnak a kollégium falai között, ugyanis egy konditerem is rendelkezésükre fog állni.
Megnyílt a Szekszárd Tudásközpont a nagyközönség előtt. Az egykori laktanya helyén az Illyés Gyula Könyvtár és a Tolna Vármegyei Levéltár új otthonát, a ZÁÉV teremtette meg.
A száz hektáron fekvő terület tervezett fejlesztése során 35-40 hektárnyi parkot és közteret alakítanak ki. 330 milliárd forintnyi állami infrastruktúrafejlesztést is terveznek (többek között az M1-es metró meghosszabbítását) és 250-500 méter magas épületeket is emelhet előre meghatározott területeken a befektető.