Az épület látványosan kezdi elnyerni végső, különleges „kavics” formáját a szerkezetépítés befejező szakasza felé közeledve.
A Tatabányai Multifunkciós Csarnok építése kapcsán lapunk legutóbb már arról számolhatott be, hogy elérte az 50 százalékos műszaki készültséget a létesítmény. Az Épkar Zrt. és Fejér-B.Á.L. Zrt. konzorciumában létrejövő komplexum 18,5 milliárd forintból valósul meg.
A Beruházás Megvalósító Építtetője a Beruházási Ügynökség - BMSK Zrt., a beruházáshoz kapcsolódó lebonyolítói és műszaki ellenőri feladatokat a FŐBER Zrt. – Győrber Kft. konzorcium megbízási szerződés keretén belül végzi. A Weinberg ’93 Kft. pedig az acél főtartó és az ahhoz tartozó másodlagos acélszerkezetek gyártásáért, szállításáért és szereléséért felel.
A sportcsarnok a 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokság tartalékhelyszíne lesz, emellett fontos szerepet tölt be a megyeszékhely sportéletében (kézilabda, kosárlabda, röplabda, tenisz, vívás, cselgáncs) és a rendezvényszervezés tekintetében is.
Multifunkcionalitásában kiemelt szerepet játszik, hogy a küzdőtéren kívül egy jelentős méretű, akár 20 pástot befogadó vívóterem is kialakításra kerül, ami tovább bővíti az épület felhasználásának lehetőségeit.
A projekt 2021 október végére készül el. A beruházással kapcsolatosan Lemli Ferenc, a Fejér-B.Á.L. Zrt. projektvezetője adott tájékoztatást lapunknak.
Az acélszerkezet szerelése 2020 augusztusában kezdődött és előreláthatólag 2021 áprilisában fejeződik be. A csarnok acélszerkezete több nagyobb építési egységből áll, melynek gyártása és helyszíni szerelése tervezetten halad. A helyszínen a következő acélszerkezeti részekből tevődik össze az épület:
A nagyméretű acélszerkezetek a Weinberg ’93 Kft. sárospataki gyártóüzemében készültek, amelyeket speciális szállító járművekkel szállítottak a tatabányai építési helyszínre.
A főtartók elhelyezését követően beépítésre kerültek a vasbeton lelátó-, és hozzá kapcsolódó lépcsőelemek, mellyel a küzdőtér is megkapja végleges formáját.
A 6000 férőhely egy része az említett vasbeton szerkezet mellett acél mobilszerkezettel lesz biztosítva, amely zárt állapotában szélesíti a küzdőtér alkalmazási lehetőségeit.
A szerkezetépítéssel párhuzamosan zajlanak az épületvillamossági, gépészeti alapszerelési munkálatok, illetve a több mint 3 ezer négyzetméter felületű impozáns függönyfal beépítés is. A következő hetekben az épület bezárására kerül sor, mellyel párhuzamosan a tetőszerkezet hő-és vízszigetelése is befejeződik.
A külső munkák kapcsán a közműépítési feladatok befejező stádiumba érkeztek és előtérbe került az út- és parkolóépítés. A meglévő parkolók mellé több mint 300 darab új parkoló, illetve több mint 4000 négyzetméternyi burkolt felület épül. A beruházás során 88 ezer négyzetméternyi terület újul meg, melynek a fele fás- parkos zöldfelületként várja a látogatókat.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.