A Strabag munkájával készül az intézmény új fogászati tömbjének kialakítása, melynek keretében egy közel 3000 négyzetméteres épületet emelnek.
Már több alkalommal beszámoltunk a Pécsi Tudományegyetem Fogászati Elméleti tömbjének kivitelezési munkálatairól. A kivitelezés most az utolsó szakaszhoz érkezett – derült ki a kivitelező Strabag Építő Kft. csütörtöki Facebook bejegyzéséből.
A beruházás megfelelő ütemben zajlik, így az határidőre, 2021 szeptemberére várhatóan be is fejeződik.
A munkálatokat követő műszaki átadást és használatbavételi eljárást követően veheti át az egyetem a 2.748 négyzetméteres 5 szintből álló épületet.
A létesítményt Masszi Pál és Laurencsik Tamás tervezte a Masszi Építész Irodától.
A fejlesztéssel egy olyan fogorvosi oktatási központot hoznak létre, amely biztos hátteret nyújt a fogorvostan-hallgatók képzésének, a szakfogorvosképzésnek és a szakorvosok továbbképzésének egyaránt. Az intézményben 60 fogászati széket alakítanak ki.
Az önálló pécsi fogorvosképzés a hetvenes évek közepén indult, amikor a képzésnek jelenleg otthont adó, 100-120 hallgatós kapacitásra méretezett épületet átadták. Az ezredfordulótól az oktatás angol és német nyelvű programokkal bővült, jelenleg a szaknak több mint félezer hallgatója van.
A beruházásnak köszönhetően Pécs és az egyetem egy impozáns épülettel és egy modern oktatási központtal fog gazdagodni, amely méltó otthona lesz a fogászati képzéseknek.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.