A kivitelező ZÁÉV korábban Veresegyházon is hasonló zöldmezős beruházásban volt érintett, ezúttal egy 12 tantermes általános iskola jön létre.
Maglódon péntek reggel letették a ZÁÉV Építőipari Zrt. kivitelezésében épülő általános és művészeti iskola alapkövét. A Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola új épületegyüttese a Beruházási Ügynökség BMSK Zrt. beruházásában jön létre a Pest megyei településen. A Tectum-Art Építésziroda Kft. által tervezett projektben egy kétszintes, 360 diákot befogadó intézmény épül.
A több mint 4,6 milliárd forintos állami támogatásból épülő iskola négy tagépülete összesen 4000 négyzetméteren valósul meg.
Az iskolában a 10 tanterem, 4 szaktanterem és a 3 csoportszoba mellett többek közt kialakítanak:
Az intézmény körül sportudvar, játszó- és pihenő udvar és 28 parkoló is létrejön.
Az oktatási intézmény kialakítása szerint négy, jól tagolható részre osztható majd: három, az Aradi vértanúk utcájára merőleges gerincű épületszárnyra és az ezeket összefogó, az utcával párhuzamos épületrészre.
A lebontott épületek helyén kialakítandó iskola cseréptetejére komplett napelemes rendszert telepítenek. A tervek szerint az új iskolakert négy nagyobb egységre fog tagolódni, és összesen 83 darab lombos fát ültetnek el. Ezek egy része a tervezési terület határán, valamint az utcán fasor jelleggel jelenik majd meg.
A ZÁÉV részéről nem ez az első iskolafejlesztés a főváros agglomerációjában: 2019 augusztusában adták át Veresegyház új gimnáziumát, amit a Laterex Építővel közösen kivitelezett a zalai vállalat.
A pénteki eseményen az Emmi köznevelésért felelős helyettes államtitkára is részt vett. Kisfaludy László arról beszélt, hogy az agglomeráció lakosság- és gyermekszám-növekedése miatt 2019-ben már 16 iskolát érintő beruházásról született kormányzati döntés.
Az államtitkár kitért arra, hogy a Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában az elmúlt évben már 930 gyermek tanult több telephelyen, ezért kellett egy új iskolaépület, amelyhez az önkormányzat biztosította a szükséges telket.
Az Állatorvostudományi Egyetem három pavilonépülete mintegy 7,3 milliárd forintból újult meg.
Az új épület szinte minimális energiát fog igényelni, a beruházásban az elhanyagolt partszakaszt is felújítják.