A fejlesztés által a cég első kézből járulhat hozzá hazánkban a járvány leküzdéséhez, mely a magyar gyógyítás egyik mérföldköve is lehet.
A PannonPharma gyógyszergyára egy koronavírusra specializálódott gyógyszergyártó üzemmel bővült Pécsváradon, a cég székhelyén. A gyógyszergyártó-kutató létesítmény új egysége az Egészségipari Támogatási Program keretében 1,6 milliárd forintos beruházásból valósult meg – jelentette be a hírt Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalán délelőtt.
A Pannonpharma Kft. korábbi beruházásairól is beszámoltunk már, 2017-ben a nagyvállalat résztulajdonában lévő Pannon Natessex Kft. gyógynövény-feldolgozó egységet épített a Tolna megyei Kajdacson.
Az itt dolgozók több, mint 250 hektáron, a nagyvállalat pécsváradi üzemének készítik elő további felhasználásra a megyében termelt alapanyagokat.
A cég korábban is nyert el támogatást a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programból egy úgynevezett szuperkritikus extrakciós gyártástechnológia bevezetésére, a technológiát azóta is alkalmazzák a pécsváradi üzemben.
A fejlesztési helyszín különlegességének tekintetében nem mondható véletlennek a gyár székhelyválasztása, hiszen a magyar gyógyítás, gyógyszerészet megszentelt helye volt a pécsváradi vár, egykori bencés monostor. Ezer évvel ezelőtt a szerzetesek itt gyógyították a rend tagjait, illetve a környező települések lakosságát is.
Az ispotály saját gyógynövénykerttel is rendelkezett, valamint külön helyiség szolgált a gyógyszerek (elsősorban gyógynövények) tárolására, így elmondható, hogy itt működött az ország első „gyógyszertára”.
Varga Mihály mai posztjából kiderül, hogy az új üzemnek köszönhetően tovább nő azon egészségipari termékek száma, amelyek esetében Magyarország nem függ a külföldi gyártóktól, hanem képes azokat magas minőségben itthon előállítani.
Kiemelte: az egészségipari fejlesztéssorozatnak már kézzel fogható eredményei vannak. Eddig 31 támogatott beruházás valósult meg, amelyek összértéke 37 milliárd forint;
a program keretében pedig összesen 82 egészségipari fejlesztés valósul meg 86 milliárd forint összértékben.
A videóüzenetből kiderül, hogy a gyártó egyik fejlesztése, az Egiferon gél interferon hatóanyaga képes aktiválni a koronavírus által elnyomott immunrendszert, ezért hatékonyan dolgozik a koronavírus ellen. A másik fejlesztés, a szilárd gyógyszerforma, a gyomorbél-traktusból kiirtja a koronavírusokat.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.