A létesítmény fotózásakor hó fedte be az épületet, amelynek még januárban meglehet a használatbavételi engedélye.
Nemrég cikkben számoltunk be arról, hogy elkészült Békéscsaba új, háromszintes parkolóháza. Most fotógalériában mutatjuk meg a SWIETELSKY Magyarország Kft. kivitelezésében megépített 292 férőhelyes létesítményt. Az épületében két vandálbiztos liftet is kialakítottak, amely segíti a szintek közötti közlekedést.
A parkolóházban elhelyezett eszközök beüzemelése, próbaüzeme után január első hetében lezárult a műszaki átadás-átvétel és már megindult a használatbavételi eljárás is. Az engedélyt várhatóan még januárban kiadják.
A teljes projekt két ütemben valósul meg. Elsőként a parkolóház készült el, majd ha a nagybani piacról megtörténik az árusok ideiglenes átköltöztetése, a kivitelezők munkaterületként vehetik át a pavilonsort és a piacot és ott is elkezdődhet a munka.
A vásárteret a Modern városok program részeként 8,2 milliárd forintból korszerűsítik és alakítják át. A teljes beruházás 2023 nyaráig készül el.
Négy helyszínen valósulhatnak meg a helyiek és a turisták számára is vonzó beruházások Mezőhegyesen. A dél-alföldi városban a tervek szerint bővül és megújul az út-, kerékpárút hálózat, parkolók, zenepavilon, játszótér, tornapálya is épülne. A település két parkja a fejlesztésekkel jelentős funkcióbővítést kapna.
A Mátyás-templom szomszédságában befejeződött az egykori Magyar Királyi Pénzügyminisztérium újjáépítése; a Dísz téren teljesen újjáépült az egykori Vöröskereszt-székház.