A generálkivitelezésben és acélszerkezetek gyártásában is kiemelkedő cég Zemplén térségben lévő telephelyén irodaházát bővíti.
Korábban már írtunk a Weinberg ’93 Építő Kft. új irodaépületének előkészítési munkáiról, akkor többek között a zöld gondolkodás szemszögéből megközelítve a témát. Most is érdemes megemlíteni, hogy a vállalat már a sárospataki beruházás legelején kiemelt figyelmet fordított a beavatkozással érintett területen található fák védelmére,
így 25 koros fát mentett meg a kivágástól.
Az energiatakarékosság és a fenntarthatóság, illetve az innováció továbbra is kiemelt szerepet játszanak az építkezésben, ugyanúgy, mint a Weinberg céges filozófiájában. Ennek megfelelően a tervezés már egészen a felmérési tervek elkészítésétől kezdve BIM rendszerben zajlik, a folyamat végén BIM alapú megvalósulási tervdokumentáció készül, melyet a Weinberg át- és használatba is vesz majd a hatékony és okos épületüzemeltetéshez.
Mindebben – és abban is, hogy a munkálatok és a tervezés párhuzamosan tudjanak megvalósulni a Weinberg aktív partnere az utóbbi feladatokat elvállaló BuildEXT Kft.
A megnövekedett igény és a kor elvárásaihoz méltó munkakörnyezetek a megteremtése és a bővülő szolgáltatási igények okán a dolgozói létszám növelése vált szükségessé.
A beruházást a Weinberg saját ingatlanfejlesztő vállalkozásán keresztül finanszírozza. A cég dolgozói jelenleg két irodaépületben dolgoznak, melyek közül az egyik a mai kor elvárásaihoz és a dolgozók komfortérzetét figyelembe véve elavultnak mondható. Emellett a folyamatos fejlődésnek köszönhetően a dolgozói létszám is meghaladta az épületek kapacitását.
Ezért döntött a cég vezetősége egy új irodaépület kialakítása mellett, ahol a kollégák egy modern, fenntarthatóságot és innovációt magába foglaló munkahelyen végezhetik napi feladataikat.
A tervezési feladatokat BuildEXT januárban kezdte el, jelenleg a kiviteli tervek párhuzamosan készülnek magával a kivitelezéssel: áprilisban a munkálatok már eljutottak a földszinti vasbeton szerkezetek építéséig.
A tervezéssel várhatóan májusban végeznek, a kivitelezés céldátuma pedig a használatbavételi engedély megszerzésével együtt október vége.
Az épület három szintes kialakítású:
Ezt az összekötő hidat 12 méter hosszú főtartókkal építik ki, melyek a Weinberg egyedileg gyártott HSQ szerkezetei. Különlegességük, hogy nem a födémpallók alá kerülnek, hanem közéjük, amivel szerkezeti magasságot takarít meg a kivitelező. Ráadásul ezt a hidat egy használatban levő irodaépülethez kapcsolják majd, ehhez is rugalmas hozzáállás és magas szintű szakértelem kell.
A szoros kivitelezési és az ebből adódó szoros tervezési határidő kihívást is jelent: ennek megoldására napi szintű ütemtervet készítettek, amit folyamatosan nyomon követnek, szükség szerint aktualizálva azt.
A korábban is említett fenntarthatósági filozófia jegyében a fűtés-hűtési rendszer mennyezet alatti csövezéssel (NGBS) valósul meg, a szükséges helyeken klímagerendákkal kiegészítve. A szükséges energiát tetőre szerelt hőszivattyúkkal állítják elő. A világítást korszerű LED-es lámpákkal oldják meg (az energiatakarékos működéshez jelenlét- és fényérzékelők igénybevételével).
A Natura2000 környezetvédelem elvárásainak megfelelően és a zempléni táj hangulatába beleilleszkedő iroda épület valósul meg, az előzőekben megépített gyáregységek részeként.
A XIII. kerületi Marina City-ben 14 hektáron fognak összesen építkezni és 2500 lakást terveznek: az első két ütemben ezekből 363 készül el.
Uniós forrásokból finanszírozná a főváros Pest-Észak árvízvédelmi szakaszának újabb fejlesztési ütemében, három védvonal megerősítését. A projekt célja, hogy a fejlesztéssel a védművek magassága elérje azt a szintet, amelyet a 2013-as rekord árhullám nagysága alapján határoztak meg.