A nyolcezer négyzetméteres új egység a másfél évvel ezelőtt átadott csarnokot egészíti ki.
Elkészült Nyírbátorban az Unilever Magyarország Kft. háztartásvegyipari üzeme. A 60 millió eurós (mintegy 23 milliárd forintos) beruházást a vállalat teljes egészében saját erőből valósította meg – áll a társaság MTI-nek küldött közleményében.
A fejlesztésnek köszönhetően az éves termelési kapacitás 300 millió tonnáról 500 millióra emelkedett, a telephely pedig a brit-holland anyavállalat egyik leghatékonyabb, legkorszerűbb európai gyárává vált.
Megjegyzik: a nyírbátori terület további jelentős kapacitásfejlesztésre, illetve új gyáregységek felépítésére is rendelkezésre áll.
A második ütemben egy rakodóépület és egy korszerű, teljesen automatizált, 8000 négyzetméteres, 32 méter belmagasságú készáru-magasraktár épült fel. Ez a beruházás egészítette ki a másfél évvel ezelőtt átadott első ütemet, amelynek során elkészült egy 11 400 négyzetméteres csomagoló csarnok, és üzembe helyeztek két új gyártósort is.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az Unilever Magyarország Kft. üzemátadásán arról számolt be, hogy a tisztítószer-üzem kapacitásának növelésével nyolcvan új munkahelyet hoznak létre, miközben az utóbbi években komoly kihívásokkal kellett szembenézni a világgazdasági helyzet miatt.
"Nem túlzás tehát azt állítani, hogy a világgazdaságnak a fekete éveit éljük. Ezt mutatja az a tény is, hogy Európában a tavalyi esztendőben 15 százalékkal estek vissza a zöldmezős beruházások, és azt is látni kell, hogy mindaddig, amíg tart a háború, addig ez a bizonytalan, mindenki számára rossz gazdasági környezet is fenn fog maradni" – fogalmazott a tárcavezető.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint az Unilever Magyarország Kft. 2022-ben 122,5 milliárd forint nettó árbevételt ért el a 2021-es 99,4 milliárd forint után, az adózott eredménye a 2021-es 2,88 milliárd forintról 2022-ben 3,8 milliárd forintra nőtt.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.