Hatmilliárd forintos beruházás indul.
Jelentős fejlesztés rajtolt el Pécs vármegyeszékhelyén, alapkőletételi ünepséget tartottak április 5-én a kompozit repülőgépeket gyártó Magnus Aircraft Zrt. új gyártócsarnokának projektjében. A létesítmény a cég hatmilliárd forintos fejlesztési projektjének részeként épül meg.
Az eseményen Boros László, a cég vezérigazgatója közölte, hogy a fejlesztés részeként az 1500 négyzetméteres gyártócsarnok mellett 500 kilowattos napelemparkot is építenek.
Ismertetése szerint a Fusion II. kétüléses gép beilleszkedett a piacra, oktatásra, megfigyelésre, egyéni célokra is használják. A négyüléses repülőgép gyártásához megvásárolták az IL-103 repülőgép licencét, az eredeti tervekből 3D-s modellt készítettek, teljesen kompozit felépítésűre tervezték át, és kidolgozták a gyártási technológia folyamatát.
Varga Mihály pénzügyminiszter azt hangsúlyozta: a csarnok, ahol saját fejlesztésű, négyüléses repülőgépeket gyártanak majd, a "magyar gazdaság egyik ékköve" lehet.
Megjegyezte, hogy a cég kétüléses repülőgépei világszerte keresettek, illetve hozzátette: a termékpaletta kiegészül egy négyüléses kisrepülőgéppel, amelynek készül elektromos változata is.
Kiemelte: a fejlesztés hozzájárul a védelmi ipar erősítéséhez is, a Magnus új repülőgépével bővülő nemzetközi piaccal számolhat.
A 2014-ben alapított Magnus Aircraft tavaly nyolcvan embert foglalkoztatott; 2022-ben 538 millió forintos nettó árbevételt ért el. A társaság tavaly félévi közlése szerint 2023-ra pozitív nulla eredményt, míg az idén és a következő években exponenciálisan növekvő árbevétel mellett pozitív eredményt vár.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.